• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy po rozwodzie mam szanse skorzystania z programu MdM

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:40
Też myślałam, że ten program będzie trwał krócej. Jest jakaś lista mieszkań z której można wybrać eM dla siebie? Czy można wybrać dowolne mieszkanie spełniające wymogi programu? Jak długo trwa cały proces załatwiania formalności? Zależy mi na jak najszybszym nabyciu mieszkania.
Cytuj
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 19:08
No jak by jeszcze zaproponowali listę mieszkań które można nabyć a nie można byłoby wybrać go samemu to przecież byłoby chore.A co z domami jednorodzinnymi? Też trzeba kupować gotowy czy można wziąć pieniądze i wybudować swój własny mały domek. bank chyba wtedy nie wybiera nam projektu domu?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 9:54
zuza napisał
Też myślałam, że ten program będzie trwał krócej. Jest jakaś lista mieszkań z której można wybrać eM dla siebie? Czy można wybrać dowolne mieszkanie spełniające wymogi programu? Jak długo trwa cały proces załatwiania formalności? Zależy mi na jak najszybszym nabyciu mieszkania.
Oczywiście jak to przy kredycie hipotecznym dokumentów dostarczyć trzeba wiele. Są to przede wszystkim: pisemne oświadczenie o nieposiadaniu własności lub współwłasności nieruchomości, pisemne zobowiązanie do rozwiązania umowy najmu i opróżnienia lokalu w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania; pisemne oświadczenie, iż nabywane mieszkanie służyć będzie zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych; pisemne oświadczenie dewelopera, że lokal mieszkaniowy, który będzie nabywany przez nas pochodzi z rynku pierwotnego, czyli będzie zasiedlone po raz pierwszy, dokumenty określające stan wnioskodawcy, czyli odpis skrócony stanu cywilnego, czy dokumenty potwierdzające posiadanie dzieci. Ponadto bank kredytujący wymaga standardowy katalog dokumentów niezbędnych do oceny zdolności kredytowej oraz dokumenty dotyczące samej nieruchomości.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 17:52
O matko! Rzeczywiście trzeba dostarczyć mnóstwo dokumentów. A jak jest z domami jednorodzinnymi? Trzeba budować czy można wybrać odpowiedni z rynku pierwotnego? Bo rozumiem, że na mniejszą ilość dokumentów nie mam co liczyć...
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:15
też jestem ciekawa jak to jest z domami jednorodzinnymi. Wiem że można sie starać o takie dofinansowanie ale można wybudować dom czy trzeba kupić taki już gotowy i to jeszcze z góry narzucony? Bo jeśli ta pierwsza opcja jest dostępna to ja bardzo chętnie sie na to pisze.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:23
Felicja napisał
też jestem ciekawa jak to jest z domami jednorodzinnymi. Wiem że można sie starać o takie dofinansowanie ale można wybudować dom czy trzeba kupić taki już gotowy i to jeszcze z góry narzucony? Bo jeśli ta pierwsza opcja jest dostępna to ja bardzo chętnie sie na to pisze.
Osoby budujące dom również mogą liczyć na pomoc. Nie będzie to dofinansowanie wkładu własnego, ale zwrotu części zapłaconego podatku VAT. http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl/aktualnosci/210-zwrot-podatku-vat-w-ramach-mdm
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 14:15
Taki zwrot podatku VAT chyba też się opłaca. My mieliśmy budować dom lub starać się o dofinansowanie na dom z MdM ale ostatecznie stwierdziliśmy, że mieszkanie bardziej się opłaca. Przede wszystkim kredyt jest mniejszy. Przynajmniej w naszym wypadku bo mamy spory wkład własny.
Cytuj
Skoot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 18:37
A ten zwrot podatku VAT to chyba każdy budujący sie może sie po niego zgłosić. Tak coś mi sie kojarzy bo mój brat sie budował i za większość rzeczy miał właśnie odliczony podatek vat. Jak dla mnie to dajny pomysł bo te pieniądze mogą się później przydać na coś innego.
Cytuj
Kryjna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 18:55
Własnie czy budując na własną rękę można starać się o zwrot VAT.Oczywiście wszystko jest podparte fakturami .Czy w takim przypadku są jakieś ograniczenia , czy za wszystkie rzeczy można go dostać .A jak się jest w trakcie budowy czy dofinansowanie z MDM się należy czy już nie ma szans na dostanie ?
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:27
O właśnie miałam o to samo pytać. Moja siostra niedługo będzie budowała dom i zastanawiam się czy jeśli buduje go za swoje pieniądze, bez żadnych kredytów może starać się o zwrot podatku VAT? Wystarczą do faktury czy trzeba mieć jakieś inne dokumenty?
Cytuj
Odpowiedź