• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

MDM dla kogo dopłaty ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 6:21
Trochę to rzeczywiście nie ciekawe. Moja znajoma chciała starać się o MdM ale dostała mieszkanie po ciotce i nie ma szans. Dodam tylko, że ona tego mieszkania nie chciała. Mieszka w mieście a mieszkanie mieści się 200 km od jej miejsca zamieszkania i pracy. Nie mogła by dojeżdżać. Czasami spadki potrafią skomplikować życie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 9:04
nicola napisał
Trochę to rzeczywiście nie ciekawe. Moja znajoma chciała starać się o MdM ale dostała mieszkanie po ciotce i nie ma szans. Dodam tylko, że ona tego mieszkania nie chciała. Mieszka w mieście a mieszkanie mieści się 200 km od jej miejsca zamieszkania i pracy. Nie mogła by dojeżdżać. Czasami spadki potrafią skomplikować życie.
Niestety wyznaczone zostały zasady. Określone zostały w Ustawie z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 23:56
A to nawet jakby twoja kuzynka sprzedała to mieszkanie albo odpisała na kogoś innego to nie mogłaby sie wtedy strać o dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych, to trochę nie elastyczne zasady. Znowu wsadzili wszystkich do jednego worka i na każdego patrzą tak samo mimo że sytuacja jest inna.
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:52
Dokładnie. Chcieli młodym ułatwić start w przyszłość a wyszło jak zwykle. Wydaje mi się, że Rodzina na Swoim była na lepszych warunkach. Mam rację? Ja chciałam się starać o dofinansowanie z MdM ale odpadłam bo podczas trwania małżeństwa byłam współwłaścicielem mieszkania. Nikogo teraz nie obchodzi, że z dziećmi mieszkam u rodziców na dwóch pokojach a mąż ma całe mieszkanie dla siebie:/
Cytuj
Angelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:59
A to rodzina na swoim już w ogóle nie ma racji bytu? Troche szkoda bo ja też mam wrażenie że tamten program był dużo lepiej skonstruowany. A może w jakimś banku jest jeszcze możliwość uzyskania tak kredytu, aż popytam u siebie, bo czytałam ze od nowego roku wchodzi Mieszkanie dla Młodych ale może tamten program też jest
Cytuj
maciej77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 18:17
Tak to im najlepiej wychodzi ,niby pomagają ale ile ludzi nie może z tego programu skorzystać .Szkoda bo ja też liczyłem na to dofinansowanie a tu niestety nic z tego nie będzie .U mnie wiek przeszkadza bo już 37 lat skończone .Chyba że źle coś doczytałem .Macie orjetacje czy aby na pewno wiek jest do 35 lat .
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:20
Maciej naprawdę nie można przekraczać 35 lat:/ A Rodzina na Swoim skończyła się chyba na koniec roku. Też żałuję, że już nie ma tego programu bo moja siostra skorzystała z niego i naprawdę dobrze na tym wyszła. My załapaliśmy się z mężem do MdM ale porównując warunki dochodzę do wniosku, że RnS było lepsze.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:14
trochę to nie fair że w Mieszkanie dla Młodych jest ograniczenie wiekowe i osoby po 35 roku życia już nie moga sie o to starać. W takim razie powinni stworzyć coś aby te osoby tez mogły skorzystać i albo zamieszkać w swoim mieszkaniu albo wybudować własny dom.
Cytuj
Kaziorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 15:20
Pewnie że tak ja nie mam szans na to dofinansowanie ,trochę szkoda chyba nigdy nie doczekam się własnego kąta .Ciągle jakieś warunki które nie można przeskoczyć .Zazdroszczę innym , a może jest jakaś inna forma wsparcia aby można byłoby się starać o własne mieszkanie ?
Cytuj
Belea

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:49
wydaja mi sie że teraz zostało już tylko Mieszkanie dla Młodych.Jak sie nie myle to chyba jeszcze w tamtym roku te programy były dwa albo trzy, każdy miał inne warunki i były większe szanse na to zeby otrzymać dofinansowanie na własne cztery kąty.
Cytuj
Odpowiedź