• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Będzie o połowę mniej banków?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
gozdzikowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 13:27
PKO przejęło Nordeę, Alior ma zamiar przejąć Meritum, a BNP Paribas chce przejąć BGŻ. To znaczy, że będzie o połowę mniej banków, czy tez zwalnia się miejsce dla nowych, innowacyjnych? W końcu wiele nowości w ostatnim czasie się pojawiło jak chociażby Orange Finanse..
Cytuj
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 14:08
Faktycznie ostatnio coraz więcej jest informacji o przejęciu jakiegoś banku, w sumie mniej ofert to lepiej dla klientów, nie ma takiego dylematu co wybrać, ale mam wrażenie że banki starają się prześcigać w swojej potędze, jak jedno połączenie zostało ogłoszone to zaraz następne i następne.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 15:05
Konsolidowanie się banków i wzajemne przejęcia nie są niczym nowym i występują od lat. O połowę mniej raczej ich nie będzie Co jakiś czas powstają nowe, mniejsze banki.
Im mniej banków tym gorzej dla klientów, gdyż banki będą miały mniejszą skłonność do uatrakcyjniania ofert.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
press

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 15:07
lzalewski napisał
Konsolidowanie się banków i wzajemne przejęcia nie są niczym nowym i występują od lat. O połowę mniej raczej ich nie będzie Co jakiś czas powstają nowe, mniejsze banki.
Im mniej banków tym gorzej dla klientów, gdyż banki będą miały mniejszą skłonność do uatrakcyjniania ofert.


A niby dlaczego tak jest? Bo niby będą ujednolicone czy czegoś nie zrozumiałam?
Nie wiem czemu Meritum zostaje przejęte i co to oznacza dla teraźniejszych klientów, jakieś zmiany?
Cytuj
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 16:24
W sumie, o tym nie pomyślałam, banki nie będą się starały przebijać ofert na bardziej atrakcyjne dla klientów. bo klienci nie będą mieli w czym wybierać...
Co do Meritum, to podobno nie ma być większych zmian dla obecnych klientów.
Cytuj
MeduZa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 17:34
Jakoś nawet nie zwróciłam na to specjalnie uwagi, ale to chyba normalne. Nie ma jakos tych banków mniej. Jak dla mnie to co chwile pojawia sie jakiś nowy bank.
Cytuj
maaaśśślanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 17:44
A ja się zastanawiam, jakie są te mniejsze, nowe banki? Spotkaliście się z ofertą jakiegoś? W mojej okolicy chyba nie ma żadnego, do tej pory takim małym bankiem wydawał mi się Meritum, bo akurat w okolicy est tama filia w wersji mini.
Cytuj
Odpowiedź