• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

stress-testy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2014 8:21
Słyszeliście pewnie, a i tutaj mozna bylo przeczytać, że nie wszytskie banki poradzily sobie ze stress-testami. Niby nic to nie znaczy ostatecznie, bo maja juz kapital i Getin sie wytłumaczył z calej sytuacji, ale to chyba pokazuje dobitnie jakie sa teraz w Polsce najslabsze instytucje bankowe. Myslicie, ze warto sie tym kierować?

Tutaj jest odnośnik, gdybyście sie chcieli zapoznać http://www.comperia.pl/newsy/19654-dwa-polskie-banki-nie-zdaly-stress-testow.html
Cytuj
pinkpig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 21:53
Nie zdały akurat te banki, do których zawsze podchodziłam z dystansem, warto wiedzieć, myślę, że gdyby więcej ludzi było tego świadomych zaufanie do tych banków znacznie by się osłabiło, ale nie zawsze takie informacje docierają do klientów, a nawet jeśli to często są one ignorowane, a może nierozumiane?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 8:41
Koniec końców polskie banki z testami poradziły sobie dobrze. W przypadku Getin Noble Bank oraz BNP Paribas Banku Polska nie ma obaw jeśli chodzi wypłacalność. Instytucje podjęły już jakis czas temu działania skutkujące podwyższeniem kapitału podstawowego. Getin podał informację, że zalecenie podwyższenia współczynnika kapitałowego zostało wykonane i nie potrzebuje dokapitalizowania ze strony akcjonariuszy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Pinkie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 19:46
A na czym właściwie polegają te stress-testy? To jest poglądowe, czy można wierzyć, że banki które przeszły faktycznie poradzą sobie w czasie kryzysu?
Cytuj
Eliza2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 21:01
Nie miałam pojęcia ze są w ogole takie testy? Na czym one polegają i jak sie odbywają?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.11.2014 14:25
Eliza2 napisał
Nie miałam pojęcia ze są w ogole takie testy? Na czym one polegają i jak sie odbywają?
Banki sa badane, tzn. ich kapitał czy wytrzyma w obliczu np. kryzysu. Innymi słowy robi się przegląd jakości aktywów i testuje je w warunkach skrajnych.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 16:21
Pinkie napisał
A na czym właściwie polegają te stress-testy? To jest poglądowe, czy można wierzyć, że banki które przeszły faktycznie poradzą sobie w czasie kryzysu?


No ja też właśnie zaczęłam czytać ten wątek i też nie wiem na czym polegały te testy mógłby ktoś wyjaśnić. Czy wszystkie Polskie banki brały w tym udział?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2014 14:49
Stress testy mają zbadać czy banki wytrzymają sytuacje "stresowe" na rynku i w przypadku kryzysu będą w stanie dalej funkcjonować. Europejski Bank Centralny przebadał 130 najważniejszych banków strefy euro. Europejskie instytucje były badane przed wejściem w życie pierwszego etapu unii bankowej. Od 4 listopada EBC sprawuje nadzór nad 120 najważniejszymi instytucjami kredytowymi w eurolandzie.
Wypowiedź została zmieniona przez: Ilona Maciejuk 6.11.2014 14:49
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź