• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Trudności w uzyskaniu dofinansowania w MdM?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 13:23
Dla wielu potencjalnych kredytobiorców MdM wciąż owiany jest tajemnicą. Jakie do tej pory mieliście największe problemy z uzyskaniem dofinansowania w MdM?
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

28.4.2014 14:52
Chciałbym zapytać czy z programu mogę skorzystać jesli jestem cudzoziemcem. Tutaj mieszkam, mam zezwolenie na zamieszkanie na czas określony i chciałbym dostać kredyt na mieszkanie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.4.2014 15:12
Najgorsze jest chyba to ile formalności trzeba spełnić i tak na prawde nie wiadomo, które banki udzielają kredytów z MdM. Tu slyszę, ze 7, zaraz ze 9.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 15:43
Gość napisał
Chciałbym zapytać czy z programu mogę skorzystać jesli jestem cudzoziemcem. Tutaj mieszkam, mam zezwolenie na zamieszkanie na czas określony i chciałbym dostać kredyt na mieszkanie.
Projekt ustawy o MdM nie ogranicza potencjalnych beneficjentów do obywateli Polski. Jeśli więc będzie Pan spełniał warunki programu i oczywiście jeśli jakiś bank udzieli Panu kredytu
hipotecznego, to brak obywatelstwa polskiego nie będzie stanowił przeszkody do otrzymywania dopłat. Najwięcej w tej sytuacji zależy od banku i od przyznania kredytu.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2014 9:12
Gość napisał
Najgorsze jest chyba to ile formalności trzeba spełnić i tak na prawde nie wiadomo, które banki udzielają kredytów z MdM. Tu slyszę, ze 7, zaraz ze 9.
Po kredyt z MdM można już udać się do 8 banków. Wciąż czekamy na zapowiadane wejście BOŚ Banku. Od 14 kwietnia Bank Millennium wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny z dofinansowaniem. Ponadto kredyt z MdM otrzymać można w: PKO Banku Polskim, banku Pekao, Getin Noble Banku, Alior Banku, GBS-Banku, Banku Polskiej Spółdzielczości, Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ).
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2014 14:39
Jak na razie to podobno PKO BP najlepiej radzi sobie z MdM, składane tam jest najwięcej wniosków. Jeśli się zdecyduje to na pewno tam. poza tym mają jakąś specjalną, preferencyjną ofertę.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:10
my również się staramy, póki co mamy problem z darowizną i chyba musimy się jej pozbyć- sama nie wiem już powoli tone w tych wszystkich wytycznych. Natomiast w Krakowie jest w ogóle problem z MDM bo pułap cenowy jest tak nisko ustawiony, że można kupić tylko jakieś wyjątkowe ochydztwo :( Sprawdzałam rynek i mieszkania pod MDM to tylko prokocim, huta albo bieżanów. Dlatego powaznie sie zastanawiamy czy warto w to brnąć, czy nie lepiej zrobić to na własną rękę :)
Cytuj
be free like a child
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:26
animka napisał
my również się staramy, póki co mamy problem z darowizną i chyba musimy się jej pozbyć- sama nie wiem już powoli tone w tych wszystkich wytycznych. Natomiast w Krakowie jest w ogóle problem z MDM bo pułap cenowy jest tak nisko ustawiony, że można kupić tylko jakieś wyjątkowe ochydztwo :( Sprawdzałam rynek i mieszkania pod MDM to tylko prokocim, huta albo bieżanów. Dlatego powaznie sie zastanawiamy czy warto w to brnąć, czy nie lepiej zrobić to na własną rękę :)
Niestety program MdM wyklucza osoby, które posiadaja lub w przeszłości posiadały mieszkania włączając w to nieruchomości otrzymane w drodze spadku lub darowizny. Chyba, że była to darowizna częsci ułamkowej nieruchomości.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 21:24
Czy w WBK-u można starać się o kredyt MdM? Jestem klientem tego banku od lat i chciałbym kupić mieszkanie. Brałem do tej pory u nich dwa kredyty i spłaciłem w terminie. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji czy można u nich skorzystać z tego programu.
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 9:30
tom7878 napisał
Czy w WBK-u można starać się o kredyt MdM? Jestem klientem tego banku od lat i chciałbym kupić mieszkanie. Brałem do tej pory u nich dwa kredyty i spłaciłem w terminie. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji czy można u nich skorzystać z tego programu.
Niestety wedłgu wykazu instytucji kredytujących przyjmujących wnioski o finansowe wsparcie opublikowanej na stronie BGK , BZ WBK dotychczas nie przystąpił do programu. Wnioski przyjmuje 10 instytucji: PKO BP, Pekao SA, Getin Noble Bank, BPS SA, Alior Bank, SGB-Bank SA, BOS Bank, BGZ SA, BGŻ SA, Millennium, Eurobank.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź