• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Trudności w uzyskaniu dofinansowania w MdM?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:12
Jest w ogóle szansa na to że WBK przystąpi do programu? Nie ukrywam, że mam do tego banku największe zaufanie i wyliczyli mi dużą zdolność kredytową. Możecie mi powiedzieć w jakich miastach można się starać o dofinansowanie z MdM? Interesuje mnie Poznań i okolice typu Swarzędz, Kostrzyn Wlkp i ewentualnie Września.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 9:24
Maksymalna cena metra mieszkania w Poznaniu dostępnego w ramach „Mieszkania dla młodych” wzrosła o 302 złote i wynosi od 1 kwietnia 5907 zł, maksymalna wysokość dopłaty (10%, dla 50 m kw.) wyniesie 26 850,00 zł, natomiast w gminach sąsiadujących z miastami Poznania maksymalna cena wynosi 5029 zł.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 11:36
Renata Grochowska napisał
Maksymalna cena metra mieszkania w Poznaniu dostępnego w ramach „Mieszkania dla młodych” wzrosła o 302 złote i wynosi od 1 kwietnia 5907 zł, maksymalna wysokość dopłaty (10%, dla 50 m kw.) wyniesie 26 850,00 zł, natomiast w gminach sąsiadujących z miastami Poznania maksymalna cena wynosi 5029 zł.


A jest jakieś porównanie dla innych miast? Wiem, że miasto obok cena za metr kwadratowy była ponad 4000zł, ale jestem ciekawa jak jest w innych. Widzę, że w Poznaniu są dosyć drogie.
Cytuj
invest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 21:17
Emilia Kasińska napisał
animka napisał
my również się staramy, póki co mamy problem z darowizną i chyba musimy się jej pozbyć- sama nie wiem już powoli tone w tych wszystkich wytycznych. Natomiast w Krakowie jest w ogóle problem z MDM bo pułap cenowy jest tak nisko ustawiony, że można kupić tylko jakieś wyjątkowe ochydztwo :( Sprawdzałam rynek i mieszkania pod MDM to tylko prokocim, huta albo bieżanów. Dlatego powaznie sie zastanawiamy czy warto w to brnąć, czy nie lepiej zrobić to na własną rękę :)
Niestety program MdM wyklucza osoby, które posiadaja lub w przeszłości posiadały mieszkania włączając w to nieruchomości otrzymane w drodze spadku lub darowizny. Chyba, że była to darowizna częsci ułamkowej nieruchomości.


Najgorsze jest to, że bywają osoby, które miały wątpliwą przyjemność być obdarowanymi spadkami typu zadłużona nieruchomość, bądź działka ze starym domem do remontu, który zazwyczaj jest mniej opłacalny niż budowa nowego domu. Tacy ludzie już nie mają szans na MdM...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 9:47
Pamiętajmy jednak, że z programu możemy skorzystać, jeżeli dom lub mieszkanie otrzymaliśmy w spadku, lub też jesteśmy właścicielami mieszkania jedynie w części ułamkowej, np. w przypadku współwłasności.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź