• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Odwołanie przelewu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Agniecha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:11
witam,
mam dość poważny problem. Otórz całkiem przez przypadek dokonałam przelewy na inne konto niz powinnam, dopiero po chwili zobaczyłam że wpisałam złe konto. chciałabym się dowiedziec czy mogę teraz jakoś anulowac te przelewy i przelac pienaidze jeszcze raz?czy musze udac sie do banku z tym porblemem?
Cytuj
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:09
Wycofanie transakcji zależne jest od czasu jej zarejestrowania i momentu decyzji klienta o odwołaniu.Jeśli decyzja następuje krótko po złożeniu zlecenia i nie został jeszcze utworzony plik do wysłania w systemie ELIXIR, to wycofać przelew można w placówce.W każdej sytuacji klient musi przybyć do oddziału prowadzącego rachunek i podpisać odwołanie tej transakcji.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:20
No niestety jest tak jak koleżanka wyżej piszę. Aby odwołać taki przelew musisz iśc do siedziby banku.A nie mozesz teraz np zadzwonić do nich powiedzieć jaka zaszła sytuacja? przecież każdy bank ma jakąś infolinie która działa także w niedziele. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Tam powinni doradzić Ci najlepiej.
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 21:07
No to nieźle sie wkopałaś. A dzisiaj wykonałaś ten przelew? Bo jeśli tak to w niedziele oczywiście banki nie pracują więc Twoje zlecenie przelewu zostało przeniesione na niedziele. W taki wypadku masz czas mnie więcej do 10 rano zanim bank dany przelwe wykona na Twoim miejscu już dzwoniłabym na infolinie żeby jutro z rana pojawić sie w banku i podpisać odroczenie przelewu. Innego wyjscia nie widze.
Cytuj
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 19:47
To musisz jak najszybciej poinformować bank o twoim błędzie .Spiesz się za nim przelewy zostaną wysłane ,bo jak się spóźnisz to na pewno odzyskasz z czasem pieniądze ale to nie uchroni cię od pokrycia kosztów .Dokładnie nie wiem ile bank liczy sobie za tą operacje ale na pewno będziesz musiała pokryć koszty.
Cytuj
Manana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 22:11
Tak? Ja myślałam ze coś takiego można odwołać samemu i że nie trzeba aż iść do banku a co dopiero pokrywać jakieś koszta. Ciekawe czy w każdym banku tak jest. Może powiedz mi w jakim banku Ty masz konto? ja muszę zobaczyć czy u mnie też takie sa procedury.
Cytuj
malikowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:32
Ja myślałam że takie rzeczy można odwołać samemu. Jesli wykonuje sie przelew internetowy to chyba mozna go w jakiś sposób wstrzymać a później anulować o ile nie jest na to za późno. Bardzo jestem ciekawa jak rozwiązała się ta sytuacja.
Cytuj
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 7:09
Jeśli klikniesz "wyślij" to już raczej nic nie powstrzymasz. Trzeba iść do banku. Ja miałem kiedyś podobną sytuację ale nie z mojej winy. Pani w kasie Plusa wpłaciła mój rachunek na inne konto. Dowiedziałem się o tym po tygodniu gdy nie wyłączono mi internet. Na szczęście obsługa w salonie wszystko wyjaśniła i pieniądze wróciły do mnie.
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Laura1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 12:15
No to miałeś szczęście że sytuacja tak szybko się wyjaśniła ,z tego co słyszałam nie ma problemu z cofnięciem przelewu .Chyba że strona której na konto wpłynęły pieniądze nie chce ich po prostu odesłać.Wtedy chyba jedynie policja cie ratuje .Ale spróbuj u siebie w banku wyjaśnić i na pewno szybko tą pomyłkę wyprostujesz .
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 16:11
To nie ciekawie się wpakowałaś. Najlepiej będzie jak pójdziesz do banku takie rzeczy każdemu mogą się zdarzyć. Ciekawe tylko jak długo będziesz czekała na zwrot tych pieniędzy? Ktoś kto otrzymał te pieniądze sam z siebie raczej ich nie odda skoro nie zrobił tego do tej pory.
Cytuj
Odpowiedź