• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy potrzebuje żyranta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Agniecha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 16:50
Witam, mam pewne pytanie dotyczące brania kredytu. Otóż spotkała mnie pewna sytuacja , która w jakiś sposób zmusza mnie do tego aby wziąć kredyt. Sporo nasłuchałam sie na temat żyrantów. I chciałam dowiedzieć się czy pod czas brania kredytu taki żyrant jest obowiązkowy? Chcąc starać sie o pieniądze muszę poprosić kogoś kto podżyruje mi kredyt?
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 21:37
Wydaje mi sie że jeśli masz odpowiednią zdolność kredytową i odpowiednie zabezpieczenie to taki żyrant nie jest Ci w ogóle potrzebny chyba ze jest to naprawdę duży kredyt, wtedy i owszem. Ale nie jest to obowiązkiem pod czas brania każdego kredytu. Chyba że mogę sie mylić, ale nie sądze.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 8:47
Jeżeli okaże się, że nie ma Pani wystarczającej zdolności kredytowej to możliwe, żę bank zaproponuje znalezienie żyranta dla kredytu. Wiele zależy również od kwoty kredytu. Proponuję sie wybrać do banku, doradca wyliczy zdolność kredytową i otrzyma pani informację czy potrzebny będzie ewentualnie żyrant.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 20:12
Ja też tak myślałam że muszę szukać żyrantów a jak bank sprawdził moją zdolność kredytową to nie było potrzeby .Dobrze że tak się stało że nie musiałam nikogo szukać ,bo po co wszyscy mają wiedzieć że biorę kredyt .A później ciągłe pytania po co i na co .
Cytuj
malikowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:30
Żyrant jest potrzebny wtedy gdy Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska i bank może obawiać sie że nie dasz rady, wtedy dopiero warto poprosić kogoś o pomoc. Ale to chyba tylko w przypadku chęci wzięcia naprawdę dużego kredytu w innych przypadkach jest to zbędne.
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 6:30
A co dokładnie ma robić żyrant? Jeśli kredytobiorca przestanie spłacać kredyt to wtedy bank zaczyna ściągać pieniądze z żyranta? Pytam bo jakiś czas temu zostałem poproszony o pomoc w zdobyciu kredytu dla brata i zastanawiam się czy się w to pakować.
Cytuj
luna0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 7:56
Ciekawa też jestem ,ale jak podpisujesz kredyt jako żyrant to chyba zobowiązujesz się spłacać ,jak jemu podwinie się noga.Dokładnie nie wiem jak ta sprawa wygląda warto byłoby się gdzieś popytać upewnić .Myślę że jak to prawda to bym się w taka sytuację nie pakowała .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 8:42
Poręczyciel to osoba, która ma potwierdzać możliwość spłaty zobowiązania kredytobiorcy. Zobowiązuje się więc spłacać należności dłużnika, gdyby ten tego zaniecha. Żyrant ma jednak prawo dochodzenia od dłużnika zwrotu zapłaconej przez siebie sumy. Poręczyciel ma tak jak główny kredytobiorca możliwość np. otrzymywania informacji o stanie spłat kredytu lub braku tych spłat. Jeśli natomiast poręczyciel spłaci zobowiązania dłużnika wobec wierzyciela, sam staje się wierzycielem dłużnika głównego. Może żądać od dłużnika wszystkiego, co sam świadczył z tytułu poręczenia. Jest on zobowiązany pod rygorem odpowiedzialności za ewentualnie wyrządzoną szkodę wydać poręczycielowi nie tylko wszystkie środki dowodowe, ale także i zabezpieczenia.
Gdy kredytobiorca przestaje spłacać swoje zobowiązanie poręczyciel musi mieć świadomość, że jego dochód może zostać nawet zajęty przez komornika sądowego.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 16:15
Nigdy nie zgodziłabym się zostać żyrantem nawet dla własnych dzieci. Może i jestem wredna ale wychodzi na to, że przez poręczenie komuś kredytu można narobić sobie kłopotów. Co dzieje się w sytuacji gdy kredytobiorca nie chce oddać długu żyrantowi? Można wyegzekwować te pieniądze w jakiś delikatny sposób czy trzeba od razu iść do sądu?
Cytuj
Patrycja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 21:17
nawet nie wiem czy w sądzie odzyskałabyś te pieniądze. Po prostu Ty z góry zakładasz że jak osoba biorąca kredyt nie da rady spłacać Ty to spłacisz za nią. Wiec nie ma miejsca na walkę o swoje pieniądze. Przynajmniej mnie się tak wydaje.
Cytuj
Odpowiedź