• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Fundusz Mieszkań na Wynajem

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 11:49
Słyszalam dzis w radio o tym funduszu. Czy ktos cos slyszał więcej? O co tak na prawde chodzi i kto moze sie obegac o jakies pieniadze z tego funduszu?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 12:07
Program ma być skierowany do osób, które mają zdolność do zapłaty czynszu, jednak nie będzie narzucał ograniczeń wiekowych czy innych preferencji. Każdy najemca będzie musiał podpisać umowę najmu na okres roczny, z możliwością przedłużenia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
nani08

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 21:15
Czy ten program ma w ogóle sens? Teraz każdy może wynająć mieszkanie Co dokładnie oferuje nam ten fundusz? W jaki sposób trzeba przedstawić swoją zdolność do zapłaty czynszu? Wystarczy zaświadczenie o zarobkach. Powiem szczerze, zainteresował mnie ten temat. Pierwszy raz czytam o takim funduszu.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 8:49
nani08 napisał
Czy ten program ma w ogóle sens? Teraz każdy może wynająć mieszkanie Co dokładnie oferuje nam ten fundusz? W jaki sposób trzeba przedstawić swoją zdolność do zapłaty czynszu? Wystarczy zaświadczenie o zarobkach. Powiem szczerze, zainteresował mnie ten temat. Pierwszy raz czytam o takim funduszu.
Nie podano jescze oficjalnych informacji, jednak czynszem najmu ma być niższy o 20-30% od cen rynkowych. Program skierowany jest głównie do osob, ktore maja mozliwosc udokumentowania dochodów, tak aby mogly oplacic czynsz. Przeprowadzana będzie weryfikacja zdolności finansowej.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
zenobia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 18:00
Hm.. to po prostu będzie na pewno brany pod uwagę twój dochód jak również kredyty które możesz posiadać .Chodzi głównie o to czy będziesz w stanie zapłacić za czynsz .A jeżeli ktoś nie jest w stanie udokumentować swoich dochodów , na przykład jak pracuje na cały etat a zarejestrowany jest na pół etatu to ma jakieś szansę na ten fundusz ?
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 0:58
Bardzo dobry pomysł z tym funduszem z mieszkaniami pod wynajem. na pewno się uda. Ale jeśli koleżanka pracuje tylko na pół etatu to raczej nie ma szans na to zeby uzyskać taki fundusz. ja wiem że nie ma jeszcze szczegółowych informacji ale znając życie szanse będą na to mieć Ci bogatsi.
Cytuj
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:39
Pewnie tak, a szkoda. Troche fajne jest to ze teraz pojawia sie coraz więcej ułatwień zeby młodzi ludzie mogli pójść na swoje. A znacie może jeszcze jakieś inne takie programy. Teraz wiem o tym funduszu i o programie dofinansowania Mieszkanie dla Młodych. Chciałbym wiedzieć czy jest też coś innego.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 6:04
Chyba nie ma nic więcej. Moim zdaniem ten fundusz to świetny pomysł. Nie ma na razie co gdybać o warunkach tego programu. Może rząd nas zaskoczy i nawet Ci, którzy pracują na pół etatu będą mogli starać się o mieszkania, w końcu to nie MdM:) A tak swoją drogą, wiedzieliście, że w MdM można starać się o dom? Myślałam, że dofinansowanie dotyczy tylko mieszkań:)
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 20:22
Kiedy będzie wiadomo coś więcej na temat tego funduszu? Czy osoby zarabiające 1500 złotych będą mogły do niego przystąpić? Obecnie wynajmuję kawalerkę w mieście i płacę 800 zł plus opłaty. Nie ukrywam, że ciężko wyżyć za to co mi zostaje. Dopłata z funduszu bardzo by mi pomogła.
Cytuj
luna0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 23:39
Ja też jestem bardzo ciekawa szczegółów. Oni teraz o nim wspomnieli a w życie pewnie wejdzie za rok albo dwa bo będą musieli załatwić ta całą papierkową robotę. Ciekawe jakie trzeba będzie spełnić warunki i jak wysoka będzie pomoc. Może młodzi ludzie będą mogli łatwiej sie utrzymać w miastach i miasteczkach żyjąc na własna ręke.
Cytuj
Odpowiedź