• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt studencki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Bożenka55

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 21:10
Witam , mam pytanie ,gdzie mogę otrzymać kredyt studencki .Czy w ogóle studentom udziela się kredytów ,na jakiej zasadzie ,jakimi kryteriami kieruje się bank .Jakie dokumenty potrzebuje ,podczas starania się o kredyt.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 23:27
Kiedyś coś moja koleżanka mówiła że miała kredyt studencki ,ale wiesz ,więcej w tym temacie się nie orjetuje .Musisz przejść się po bankach i popytać czy udzielane są kredyty dla studentów ,być może gdzieś uzyskasz informacje na ten temat .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 8:38
Kredyty studenckie jak do tej pory proponowały banki: Banku Pekao, PKO BP, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz SGB-Banku. Podpisały one umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w których określone są zasady korzystania ze środków Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich. Kredyt taki otrzymają w pierwszej kolejności studenci, których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza limitu wskazywanego w każdym roku przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Student może otrzymywać pieniądze maksymalnie przez 6 lat, okres ten zostanie przedłużony w przypadku studiów doktoranckich. Pieniądze wypłacane są w comiesięcznych transzach, a spłacany dopiero po dwóch latach od ukończenia studiów. Co roku kredytobiorca musi przedstawić w banku ważną legitymację studencką lub doktorancką. Wnioski w bankach przyjmowane są zwyczajowo od początku października do połowy listopada.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Józio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:11
Kurcze nawet nie wiedziałem ze jest coś takiego jak kredyt studencki i pewnie wiele innych osób też nie wie. To by w taki sposób pomogło mi an studiach. Nie musiałby sie wtedy tak zapożyczać. Ciekawy jestem od jak dawna możliwość takiego kredytu jest. Musze o tym powiedzieć młodszym znajomym.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 9:29
Własnie dlaczego ludzie nie wiedzą o takich możliwościach .Myślałam że jak się studiuje to nie ma szans na jakieś kredyty aj jednak teraz czytam i jestem w szoku .Myślę że taki kredyt wielu studentom rozwiąże problemy finansowe ,fajnie że do Was trafiłam ,dużo się dowiedziałam .
Cytuj
BognaR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 10:50
Tak dobrze wiedzieć ze studenci mają taką możliwość .Nie wszystkich rodziców stać na utrzymanie studenta ,wiele osób przez brak finansów nie może pozwolić sobie na kontynuacje nauki .Cieszę się że jest takie rozwiązanie ,wielu osobom bardzo pomoże .A czy toś się orjetuje na jakich zasadach bank udziela takiego kredytu ?
Cytuj
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 11:24
Dla wielu studentów to jest jedyne rozwiązanie .Ale nie wiem czy na taki kredyt nie trzeba mieć osób które poręczą w razie kłopotów ze spłatą po ukończeniu szkoły .No i na pewno będzie brany dochód w rodzinie na osobę ,myślę że to główna podstawa przyznania takiego kredytu. Może macie więcej informacji jak starać się o taki kredyt studencki ,jakie dokumenty potrzebne do banku?
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 12:53
Dokumenty które będzie wymagał bank to na pewno potwierdzenie że w ogóle jest się studentem oraz dowód osobisty .Jak również oceni Twoją zdolność kredytową , tyle się orjetuje w temacie .Więcej informacji musisz uzyskać w banku bo nie chcę wprowadzić cie w błąd.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 14:43
Oczywiście każdy bank ma inną politykę kredytową, jednak podobne są standardy jeśli chodzi o dokumenty jakie należy złożyć. Zazwyczaj należy wypełnić wniosek kredytowy. Do wniosku dołączyć: zaświadczenie o byciu studentem, informację o dotychczas ukończonych studiach, oświadczenie studenta o innych kontynuowanych kierunkach studiów. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie studenta o aktualnej liczbie osób w rodzinie, zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego o dochodach studenta oraz członków jego rodziny, informacje o dochodach studenta i dochodach członków jego rodziny, potwierdzone innym dowodem określonym przez bank; informacje o wysokości renty lub emerytury członka rodziny studenta, potwierdzone odcinkiem renty lub emerytury za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o pożyczkę lub kredyt oraz zaświadczenie z miejsca zatrudnienia studenta o wysokości miesięcznego dochodu w bieżącym roku, zaświadczenie powinno być wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed terminem złożenia wniosku o pożyczkę lub kredyt.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Karol77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 15:51
Jak ja starałem się o kredyt studencki też bank żądał wielu zaświadczeń a przede wszystkim o dochodach mojej rodziny jak również zaświadczenie że studiuje oraz na jakim kierunku .Bardzo mi pomógł ten kredyt ,a spłacać dopiero mogłem po dwóch latach od ukończenia studiów , myślę że taki kredyt wielu studentom rozwiąże ręce .
Cytuj
Odpowiedź