• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Mieszkanie dla Młodych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 9:08
Single mogą przystepować do programu, nie moga jednak przystepować pary nie bedace w zwiazku formalnym. Minusem takiej sytuacji moze byc mniejsza zdolnoc kredytowa jezeli do kredytu przystepujemy w pojedynke.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 19:37
No dobra a jak dana para ma ze soba dziecko? Przecież wtedy taka osoba nie jest chyba liczona jako singiel i już nie ma możliwości starania sie o kredyt z dopłata "Mieszkanie dla Młodych" to były by nie uczciwe
Cytuj
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 21:13
O patrz a nie zastanawiałam sie co z osobami które są w nieformalnym zwiazaku a mają ze soba dziecko? Oni też są traktowani jako single? Bo jak tak to fajnie bo też maja jakieś szanse na to dofinansowanie.
Cytuj
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 21:53
A według mnie ten program "Mieszkanie dla Młodych " nie jest zbyt dobrze skonstruowany to co było wcześniej było dużo lepsze. O to wykluczenie par które nie są ze sobą w związku małżeńskim a mają np razem dziecko. Nie przemyślane to
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 9:55
Niestety pary mające dziecko bez ślubu nie są traktowane jako single i nie mogą skorzystać z dofinansowania. Gdyby była taka możliwość to my byśmy już dawno się załapali. A tak musimy kombinować. Zastanawiam się czy mogłabym się starać o dofinansowanie jako singiel a mój narzeczony zostałby wtedy moim żyrantem. Jest taka możliwośś?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 10:19
jolawiola napisał
Niestety pary mające dziecko bez ślubu nie są traktowane jako single i nie mogą skorzystać z dofinansowania. Gdyby była taka możliwość to my byśmy już dawno się załapali. A tak musimy kombinować. Zastanawiam się czy mogłabym się starać o dofinansowanie jako singiel a mój narzeczony zostałby wtedy moim żyrantem. Jest taka możliwośś?
Niestety w tej chwili nie ma takiej możliwości. Ma się to jednak niebawem zmienić. DO sejmu trafił już projekt nowelizacji. Obecnie jeżeli potencjalny kredytobiorca nie ma wystarczającej zdolności kredytowej może do niego przystąpić ze zstępnymi lub wstępnymi. Dzięki zmianom do kredytu będzie można przystąpić z dowolną osobą.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 11:01
Czytałam gdzieś, że w program MDM obejmuje wyłącznie nowe mieszkania, w dalszym ciągu tak jest? I że z dofinansowania możemy skorzystać tylko i wyłączne w przypadku kredytowania? Nie rozumiem tych wszystkich przepisów. Ten program jest chyba pożywką głównie dla deweloperów. Mój brat skorzystał i niby nie narzeka, ale woli nie liczyć ile pieniędzy ponad kredyt musi oddać bankowi, na pewno sporo więcej niż wynosi dofinansowanie.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 11:10
Mieszkanie dla młodych to zastępstwo programu, który był wcześniej rodzina na swoim( zdecydowanie ten obecny program ma gorsze warunki). Z programu mogą skorzystać tylko osoby, które nie ukończyły 35 roku życia oraz nie są właścicielami żadnego mieszkania czy też domu. Dofinansowanie jest wypłacane w jednej racie w zależności od wysokości kredytu.
Najlepiej poczytaj o tym na jednej z wielu dostępnych stron:)
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 14:13
owllovesyou napisał
Czytałam gdzieś, że w program MDM obejmuje wyłącznie nowe mieszkania, w dalszym ciągu tak jest? I że z dofinansowania możemy skorzystać tylko i wyłączne w przypadku kredytowania? Nie rozumiem tych wszystkich przepisów. Ten program jest chyba pożywką głównie dla deweloperów. Mój brat skorzystał i niby nie narzeka, ale woli nie liczyć ile pieniędzy ponad kredyt musi oddać bankowi, na pewno sporo więcej niż wynosi dofinansowanie.
Mozemy otrzymac dofinansowanie na nową nieruchomość, ew. zwrot części podatku VAT w przypadku budowy. http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl/
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 12:50
Z tego co wiem to jedyne wsparcie dla młodych i to wcale nie tak atrakcyjne jak się wydaje. Pierwszy program, który wszedł kilka lat temu był naprawdę atrakcyjny i żałuję, że wtedy się nie zdecydowałam, bo teraźniejsze warunki w ogóle mi nie odpowiadają.
Cytuj
Odpowiedź