• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lista dłużników

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:00
Jeżeli spłaciłaś wszystkie zobowiązania to powinni Cię stamtąd usunąć. Jeżeli nadal tego nie zrobili, a minęło już 14 dni to zadzwoń i zapytaj kiedy to nastąpi, w końcu nie możesz tam widnieć całe życie prawda?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:59
Od siebie dodam, że często można spotkać się z sytuacją, gdy ktoś kto był na chwilę w bazie KRD bo np. nie zapłacił jakiegoś rachunku, boi się, że nie dostanie kredytu w banku. Jeśli w końcu ten dług zostanie zwrócony (rachunek opłacony) i KRD wymaże wpis w swojej bazie, to bank nie będzie wiedział o żadnej zaległości i nie będzie miało to wpływu na decyzję kredytową. "Złe informacje" są magazynowane w Biurze Informacji Kredytowej, ale tam trafiają tylko dane o pożyczkach i kredytach, a nie np. o rachunkach za prąd.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 11:50
Tomasz Słupczynski napisał
Od siebie dodam, że często można spotkać się z sytuacją, gdy ktoś kto był na chwilę w bazie KRD bo np. nie zapłacił jakiegoś rachunku, boi się, że nie dostanie kredytu w banku. Jeśli w końcu ten dług zostanie zwrócony (rachunek opłacony) i KRD wymaże wpis w swojej bazie, to bank nie będzie wiedział o żadnej zaległości i nie będzie miało to wpływu na decyzję kredytową. "Złe informacje" są magazynowane w Biurze Informacji Kredytowej, ale tam trafiają tylko dane o pożyczkach i kredytach, a nie np. o rachunkach za prąd.


O to dobrze wiedzieć. Ale co do rachunków za prąd to przecież chodzi chyba o całkowicie niezapłacony rachunek a nie jakiś spóźniony na przykład? kilka razy mi się zdarzyło że zapomniałam właśnie za prąd zapłacić ale jak przychodziło upomnienie to zaraz wpłacałam:)
Cytuj
kaczynskimir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 12:33
Lista zadłużonych? Znalazłam artykuł, tam chyba wszystko jest wyjaśnione http://www.erif.pl/promocja/lista-zadluzonych
Wypowiedź została zmieniona przez: kaczynskimir 19.9.2014 12:34
Cytuj
szukanie firmy po nip nigdy nie było prostsze!
HotChwilowka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 12:57
62miko napisał
Czy u was też windykatorzy tak straszą? Ja niedawno usłyszałem, że jeśli nie spłacę zadłużenia komornik przyjedzie do mojej narzeczonej (mieszkam u niej) i zabierze cenne rzeczy. Na odpowiedź, że w jej domu nie ma moich rzeczy usłyszałem: Ale Pan tam mieszka i korzysta Pan z tv, lodówki,pralki itd. Naprawdę mogą jej zabrać te rzeczy przeze mnie?


Windykator to zwykły "Kowalski", który może tylko prosić o spłatę zadłużenia/negocjować, nie ma żadnych możliwych czynności egzekucyjnych. Od windykatora do komornika jest długa (wielomiesięczna droga).

Nie, nie może zabrać rzeczy nienależących do dłużnika.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 15:11
Warto podkreślić różnice pomiędzy windykatorem a komornikiem, ponieważ są to pojęcia (niesłusznie) wykorzystywane zamiennie. Wierzyciel , chcąc odzyskać swoje należności może skorzystać z postępowania: sądowej i pozasądowej. Postępowanie pozasądowe to właśnie windykacja. Windykacja wykorzystywana jest zwykle w celu odzyskania należności wynikających z umowy o pożyczkę czy kredyt. W firmach windykacyjnych, jak nazwa wskazuje pracują windykatorzy, tym różnią się od komorników, że nie muszą oni posiadać specjalnych uprawnień, w przypadku komornika takie uprawnienia są konieczne. Windykator ma na celu wyegzekwowanie należności, telefonuje, wysyła korespondencję, ponaglenia do zapłaty. Często tez odwiedza dłużników w domu. Windykator nie może jednak zajmować majątku, wchodzić do mieszkania dłużnika bez jego zgody czy rozmawiać o zadłużeniu dłużnika z innymi osobami. Jeżeli jednak działania windykacji będą bez efektywne liczyć można na odzyskanie należności poprzez egzekucję komorniczą, która prowadzona jest przez komornika sądowego. Komornikowi ma dużo większe kompetencje i uprawnienia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Andrew

Niezarejestrowani

4.9.2023 13:30
Warto skorzystać z usług windykatora, wiele ludzi stosuje jego termin zamiennie z komornikiem co jest błędem. Windykator to ktoś kto w Twoim imieniu zwraca się o oddanie należności, można więc oddelegować mu taką czynność i skupić się na własnych interesach. Dlaczego warto skorzystać z usług windykatora? Ano głównie przez jego doświadczenie, poradzi sobie szybciej z długami niż przeciętny kowalski ponieważ robi to na codzień i będzie informował jak przebiega sprawa. Z takich fajniejszych windykatorów w Polsce to można polecić https://4grants.pl/kontakt
Mają na prawde fajne podejście do prowadzenia spraw
Cytuj
Odpowiedź