• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lista dłużników

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 23:53
Co Ty nie mają prawa? Jeśli Ty masz dług to windykator chcąc odzyskać zadłużenie może wziąć w zastaw tylko Twoje rzeczy chyba że nie masz nic na siebie to biedak nie będzie miał co wziąć. Chyba ze Twoja narzeczona była żyrantem pod czas brania kredytu wtedy ona jest odpowiedzialna za spłatę i wtedy mogą zabrać jej rzeczy.
Cytuj
Martusia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 15:05
A jesteś u narzeczonej zameldowany ,bo jeżeli tak to chyba windykator ma prawo .A jeżeli nic nie posiadasz to wejdą Ci na pensje .Albo sami zaczną szukać co stoi na Twoje nazwisko .Komornicy mają na to swoje sposoby nic przed nimi się nie ukryje ,zawsze znajdą rozwiązanie aby odzyskać pieniądze .
Cytuj
iwonka0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 12:34
Tak windykator może zabrać Tobie rzeczy które są wyłącznie Twoja własnością .Tyko dobrze nie wiem czy jak jesteś w związku małżeńskim to wtedy na wszystko może płożyć łapę .Ale jak mieszkasz u narzeczonej nie posiadasz nic na siebie to w inny sposób na pewno będzie chciał wyegzekwować pieniądze .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 13:57
Martusia90 napisał
A jesteś u narzeczonej zameldowany ,bo jeżeli tak to chyba windykator ma prawo .A jeżeli nic nie posiadasz to wejdą Ci na pensje .Albo sami zaczną szukać co stoi na Twoje nazwisko .Komornicy mają na to swoje sposoby nic przed nimi się nie ukryje ,zawsze znajdą rozwiązanie aby odzyskać pieniądze .
Jeżeli chodzi o zajęcia komornicze i zameldowanie to sprawa jest skomplikowana. Co do zasady komornik nie może zająć rzeczy, które nie należą do dłużnika. Ponadto nie może nawet zająć rzeczy, które należą do dłużnika, ale są we władaniu osób trzecich. Komornik najprawdopodobniej będzie poszukiwał osoby pod adresem jej zameldowania. Komornik ma prawo zająć przedmioty, które uzna ze są we władaniu dłużnika dłużnika. Dłużnik musi poinformować, że zajęte ruchomości są własnością osób 3. Gdyby komornik zajął rzeczy należące do osób trzecich poszkodowany ma możliwość złożenia powództwa przeciw egzekucyjnego z art 841 kpc. Potwierdzenie własności mogą stanowić faktury imienne, rachunki.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 10:44
poza tym to tstraszenie to normalna czesc pracy windykatorow - kiedys jak bylam na szkoleniu z windykacji to wlasnie mowili nam ze nie wazne ze nie mozna tego zrobic, klient o tym w 99% nie wie i bedzie sie bał ze bedzie na liście wiec spokojnie mozna go postraszyc :)
Cytuj
gorskaannna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 12:00
A kto ma obowiązek usunięcia wpisu z takiego rejestru osób zadłużonych? Czy ta firma co prowadzi rejestr może to zrobić sama, czy musi być wniosek tego co wpisał? Pytam, bo niedawno sprawdzałam się na stronie http://www.infokonsument.pl i okazało się że jestem tam wpisana... Miałam jeden, ale niedawno go już spłaciłam w całości. Czy ten wpis automatycznie zniknie?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

10.7.2014 14:23
Powinien zniknąć. Jeśli nie to się o to upomnij.
Cytuj
Michu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.7.2014 5:44
Z tego co wiem po spłaceniu długu możesz poprosić wierzyciela by wykreślił cię z listy dłużników. To jego obowiązek więc nie masz się czym martwić. Ja też jestem wpisany w KRD ale szybko mnie stamtąd ni usuną. Spłacam dług w ratach i do marca 2015 będę widniał w KRD.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 9:00
Jak wszystko posplacasz to spokojnie mozesz sie domagac, zeby Cie powykreślali.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 15:35
Zależność jest prosta BIK sprawdzają przede wszystkim banki, do reszty list ma wzgląd praktycznie każdy. Jeśli spłacisz i postarasz sie o "wyczyszczenie" wpisu to w każdym z nich powinno byc w porządku.
Cytuj
Odpowiedź