• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zadłużenie męża przed naszym ślubem

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
gozdzikowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:17
Mąż ma zajęte konto przez kredyt który zaciągnął przed ślubem, czy mogę trzymać jego pieniądze na swoim koncie nie pracując, czy moje konto też może zostać zajęte? Niby pieniądze są męża, bo nie zarabiam, ale po ślubie jest też wspólność majątkowa no i podobno nie musze odpowiadać za długi męża sprzed zawarcia związku małżeńskiego - jak to w końcu jest?
Cytuj
tysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 12:17
Nie wiem jak to działa w tej sytuacji. Pieniądze nie są Twoje, bo ich nie zarobiłaś ale 50 procent należy do Ciebie. sumie sama jestem ciekawa jak to wygląda w tej sytuacji prawnie, bo moja kuzynka ma podobny problem od kilku lat, ale na razie do jej konta nie doszli.
Cytuj
Drwal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 18:13
trudne pytanie, jest coś takiego jak darowizna od żony dla męża, jest legalna i zwolniona od podatku, więc możesz mieć te pieniądze na swoim koncie, ale też nie w każdej sytuacji tak jest i czasami urząd traktuje te pieniądze inaczej... ale to chyba tylko w tej kwestii moga być problemy, bo jeśli dług wzięty był przed ślubem to nie jesteś za niego odpowiedzialna, zatem nie powinni weryfikować Twojego konta.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 14:00
Jest to trudne pytanie, bo po ślubie jeżeli macie wspólność majątkową to wiadomo, wszystko jest na pół ale za długi męża i on za Twoje odpowiadacie wspólnie. Nie wiem jak sprawa się ma gdy ma długi przed ślubem. Nie wiem czy przypadkiem te długi po ślubie nie zaczną należeć do Ciebie.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:09
Za długi męża zaciągnięte przed ślubem się nie odpowiada no i nie odpowiada się też za takie długi, o których się nic nie wie, ale nie wiem w tej sytuacji jak udowodnic, że sie o nich nie wiedziało. Być moze mają prawo zabrać tylko część z 50 procent należących do męża.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:04
Ja bym się poradziła prawnika w tej sprawie. Teoretycznie za długi męża nie powinnaś odpowiadać chodzi mi o te zaciągnięte przed ślubem. Ale nie wiem jak to wygląda po ślubie gdy macie wspólność majątkową. Teoretycznie wszystko jest Wasze wspólne..
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 14:38
No cóż raczej nie unikniecie tego, że dług trzeba będzie oddać. Co z tego, że on da wypłatę na Twoje konto? Skoro właśnie zajętą ma wypłatę. Jak nie wezmą z jego konta to wezmą z Twojego. Jeżeli nie wiecie jak się zachować i co zrobić poradźcie się kogoś kto Wam pomoże
Cytuj
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 10:29
jest wspólnota majątkowa jeśli nie mieliście podpisanej intercyzy, więc jesli tak to komornik moze wejsc na konto - skoro nie zarabiasz to czym sie przejmujesz? kasa bedzie pobierana z konta męża.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 9:34
szymonR niby tak ale wiesz jak ona nie zarabia,. jemu pobiorą to za co bedą żyć? :) wiadomo nie zabiorą wszystkiego ale to i tak moze okazać się za mało żeby przeżyć.
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 7:18
a na ile sie mąż zadłuzył co? najlepiej by było gdyby nie brał kolejnego kredytu na spłate kredytow bo wpadnie w spirale zadłużenia i bedzie pupa blada. Niech pogada z windykacją i poprosi o rozłożenie na takie raty żeby dali rade przeżyć.
Cytuj
Odpowiedź