• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

czy dostane kredyt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 17:35
lola85 napisał
Nie wiem czy odważyłabym się na kredyt hipoteczny. Raty mnie przerażają. Moja sąsiadka spłaca taki kredyt i płaci 1300 zł miesięcznie. Nie wiem co bym zrobiła gdyby któreś z nich straciło pracę. Niby wszyscy mówią, że lepiej płacić kredyt niż wynajmować ale wynajmowane mieszkanie można zmienić na mniejsze gdy pojawią się problemy finansowe. Z kredytem ciężko jest cokolwiek zrobić przez 20-30 lat:/


No tak możesz zmienić na mniejsze i znów płacić i nigdy nie masz niczego swojego. A tak? Płacisz ale wiesz za co i że to w końcu po iluś tam latach będzie twoje. Oczywiście też nie rozumiem idei brania kredytu na 30 lat, ale 15? Czemu nie?
Cytuj
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2014 13:33
bookworm napisał
lola85 napisał
Nie wiem czy odważyłabym się na kredyt hipoteczny. Raty mnie przerażają. Moja sąsiadka spłaca taki kredyt i płaci 1300 zł miesięcznie. Nie wiem co bym zrobiła gdyby któreś z nich straciło pracę. Niby wszyscy mówią, że lepiej płacić kredyt niż wynajmować ale wynajmowane mieszkanie można zmienić na mniejsze gdy pojawią się problemy finansowe. Z kredytem ciężko jest cokolwiek zrobić przez 20-30 lat:/


No tak możesz zmienić na mniejsze i znów płacić i nigdy nie masz niczego swojego. A tak? Płacisz ale wiesz za co i że to w końcu po iluś tam latach będzie twoje. Oczywiście też nie rozumiem idei brania kredytu na 30 lat, ale 15? Czemu nie?
Biorąc kilkaset tysięcy kredytu hipotecznego ludzie są często zmuszeni brać go na np. 30 lat, bo inaczej raty miesięczne będą dla nich zbyt wysokie.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

24.9.2014 15:02
To czy długi okres kredytowania jest dużo gorszy jest tematem wielu sporów. Wielu uważa nawet, że dłuższy okres kredytowania jest korzystniejszy. Jest on jednoznaczny z automatycznie niższą wartość miesięcznej raty kredytu. Dzięki temu klient ma możliwość zwiększenia zdolności kredytowej, co może być kluczowe przy staraniu się o kredyt. Oczywiste jest jednak, że wraz z wydłużeniem kredytowania musimy się liczyć z wyższym całkowitym kosztem kredytu. Łącznie będziemy musieli zwrócić bankowi większą sumę pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że nie każdy bank pozwala kredyt nadpłacać czy bezpłatnie spłacić wcześniej. Kluczowe będzie w tym wypadku wybranie odpowiedniej oferty.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

25.9.2014 14:56
Zgadzam sie z ekspertem, dla ludzi dłuższy okres kredytowania oznacza niższą miesięczną ratę i większą zdolność. To, że finalnie spłacimy więcej to już drugorzędna kwestia, co co miesiąc nie odczujemy tego tak bardzo.
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.9.2014 8:51
Czasami to nie wkestia wyboru klienta, ale po prostu koniecznosc bo inaczej moze nie wystapic zdolnosc. To ze banki sobie licza za każdy miesiac kredytowania, no cóz banki to instytucje, zarabiają na klientach, ale tez przecież obracają tymi pieniędzmi.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.10.2014 8:29
Dłuższy okres dla wielu ludzi jest korzystniejszy. Wolą rozkładać spłatę na dłuższy czas i na więcej rat.
Cytuj
Odpowiedź