• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt czy chwilówka?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 14:42
To prawda, że do firm pożyczkowych idą ludzie, którzy napotkali na odmowę w banku. Ale warto także pamiętać, że wciąż są osoby, które nie widzą różnicy w tym co jest bankiem a co nie i gdzie jest taniej. Ponadto, o ile w większych miastach banków jest "na pęczki", to w mniejszych firmy pożyczkowe mogą odgrywać większe role. I po ostatnie - pamiętajmy, że firmy pożyczkowe mają nieco inny "produkt" niż banki - chwilówki są często nawet na 200 czy 300 zł, ze spłatą w 15 czy 30 dni, tymczasem w bankach pożyczki gotówkowe zaczynają się od 500 czy 1000 zł i 3 miesięcy okresu spłaty. Pod względem czasu (formalności) także firmy pożyczkowe wygrywają, choć banki bardzo się starają skracać ten czas oczekiwania na decyzję i uruchomienie finansowania.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:13
Ja też sądzę podobnie do Was, że ludzi motywuje do brania pożyczki fakt, że boją się załatwiania formalności, które niby długo trwają, albo nie mają zdolności kredytowej. Bo skoro normalny człowiek pracujący na umowę o pracę idzie do banku i proponują mu np 5000zł kredytu no to o czym my tu piszemy? Lepiej wziąć kilka razy pod rząd chwilówki. Choć ja sama bym ich nie brała.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 14:42
Marzena Kazbieruk napisał
To prawda, że do firm pożyczkowych idą ludzie, którzy napotkali na odmowę w banku. Ale warto także pamiętać, że wciąż są osoby, które nie widzą różnicy w tym co jest bankiem a co nie i gdzie jest taniej. Ponadto, o ile w większych miastach banków jest "na pęczki", to w mniejszych firmy pożyczkowe mogą odgrywać większe role. I po ostatnie - pamiętajmy, że firmy pożyczkowe mają nieco inny "produkt" niż banki - chwilówki są często nawet na 200 czy 300 zł, ze spłatą w 15 czy 30 dni, tymczasem w bankach pożyczki gotówkowe zaczynają się od 500 czy 1000 zł i 3 miesięcy okresu spłaty. Pod względem czasu (formalności) także firmy pożyczkowe wygrywają, choć banki bardzo się starają skracać ten czas oczekiwania na decyzję i uruchomienie finansowania.


No i w tej jednej odpowiedzi zawarła Pani wszystko. To, że formalności w chwilówkach są znikome, to, że pieniądze można dostać od ręki, to, że spłaca się czasami dużo więcej niż pożyczyło no i nie można zapomnieć o tym, że ludzie czasami nie mogą dostać kredytu to idą do chwilówki i tam dostaną bez żadnego problemu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.12.2014 12:22
Z każdym zobowiązaniem bywa różnie, nigdy nie mamy pewności co do tego. Najlepiej powierzyć takie sprawy specjalistom, którzy wiedzą co robić. Ja korzystałam z wielu chwilówek, czy też kredytów. Jednak musiałam zasięgnąć rady doradcy. I dobrze na tym wychodze. W zależności w jakiej kwocie potrzebujesz. gorąco polecam Justyne Dziedzic, to jest do tej Pani nr :605544550
Cytuj
Odpowiedź