• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt czy raty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:25
Gość napisał
Tak jak pisze ekpert, ja np. bralem telewizor na raty i splacalem je w Sygma Banku. Zwykle to wlasnie chyba chodzi o to, ze juz platnosc ratalna odbywa się przez bank.


Raczej bardziej opłacają się raty. Biorąc pod uwagę jak często można korzystać z różnego rodzaju promocji na przykład 10 rat 0% albo 20 rat 0% to wiadomo że takie rozwiązanie jest opłacalne. Kredytu raczej nie dostaniesz na 0%
Cytuj
mar11

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2014 14:32
Ja raczej wzięłabym raty na skuter. Przede wszystkim przy braniu kredytu czy rat sprawdź sobie oprocentowanie jakie masz i w jakim czasie spłata. I wtedy mniej więcej będziesz wiedzieć co Cię wyjdzie taniej . Będziesz mógł zdecydować co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

10.11.2014 13:09
mar11 napisał
Ja raczej wzięłabym raty na skuter. Przede wszystkim przy braniu kredytu czy rat sprawdź sobie oprocentowanie jakie masz i w jakim czasie spłata. I wtedy mniej więcej będziesz wiedzieć co Cię wyjdzie taniej . Będziesz mógł zdecydować co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.
To prawda, proszę dokładnie zapoznać się z regulaminem. Może się okazać, że mimo reklamy i promocji 0 zł raty, jednak naliczone zostaną opłaty.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.11.2014 14:44
ja jak kupowałam laptopa to spłacałam w alior bank :) bez problemu poszło, wiec w sumie chyba nie ma róznicy w oprocentowaniach :) to tylko jakby dodatkowa usluga bankow ze nawiazują współprace z sieciami sklepów :)
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.11.2014 11:35
też się nad tym zastanawiałam ale doszłam do wniosku, ze jesli juz mam uruchomiony jakis kredyt w banku to bez sensu to rozbijac i lepiej dobrac kredyt w banku i kupic jakas rzecz niz placic jedna rate tu a drugą tam :)
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.11.2014 10:47
mutual napisał
też się nad tym zastanawiałam ale doszłam do wniosku, ze jesli juz mam uruchomiony jakis kredyt w banku to bez sensu to rozbijac i lepiej dobrac kredyt w banku i kupic jakas rzecz niz placic jedna rate tu a drugą tam :)
Jezeli raty bylyby nieoprcoentowane, to nie oplaca sie dobierac gotowki, bo beda wyzsze odsetki naliczane, od wyzszej kwoty.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 7:25
Hmmm... Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Ja chyba zdecydowałabym się na raty skoro salon w którym jest dostępny skuter je oferuje. Wydaje mi się, że ta opcja będzie tańsza niż kredyt w banku.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 8:45
Kredyty ratalne jest z pewnością wygodniejszym rozwiązaniem od kredytów gotówkowych przy niższych kwotach. Jeżeli jednak planujemy zakup bardziej wartościowych przedmiotów, warto przeliczyć koszty i wówczas podjąć decyzję.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

24.11.2014 13:34
No wlasnie, moz ei sklep naliczy sobie jakaś prowizje wyższa, ale biorac np. lodowke na raty to juz wole przyoszczędzić na paliwie i oszczędzić czas, nie jeżdżąc juz po bankach,
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.11.2014 15:17
Jesli są to niewielkie kwoty to tez uważam, ze lepiej zdecydować się na zakupy ratalne. Z kredytem za dużo zachodu.
Cytuj
Odpowiedź