• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kiedy potrzebny jest żyrant?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sonata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 18:50
Witam,
chciałam dowiedzieć sie w jakich przypadkach pod czas brania kredytu jest potrzebny żyrant. Czy jak bierze sie np kredyt na 40 tysięcy to potrzebuje osoby , która to jakos zabezpieczy?
Cytuj
Koniczynka23

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 20:14
To czy jest Ci potrzebny żyrant czy nie , jest chyba zależne od tego jaką masz zdolność kredytową. Bo jak masz takie zarobki ze spokojnie taki kredyt spłacisz to żyrant nie jest CI do niczego potrzebny.
Cytuj
owca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 0:43
żyrant to zabezpieczenie dla banku, żeby odzyskali pieniądze które Ci dali, jeśli masz zdolność kredytową żyrant nie będzie potrzebny, jeśli jednak ta zdolność jest za mała, będziesz potrzebować kogoś, kto w razie czego pomoże w spłacie.
Cytuj
czSzekolada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 20:02
mój kolega brał kredyt na 40 tysięcy właśnie i żyranta jako tako nie potrzebował, ale chyba tę funkcje przejęła jego żona. z kolei ja brałam na 10 tys. i zyranta w ogóle nie potrzebowalam, musisz dowiedzieć się o swojej zdolności w banku i pytać gdyby ta zdolność była za niska o możliwość wzięcia żyranta
Cytuj
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 19:26
Jeśli masz zdolność kredytową to wydaje mi się że spokojnie dostaniesz taki kredyt. Chyba ,że nie masz zdolności, wtedy potrzebny jest żyrant lub jeśli kwota byłaby na tyle wysoka by zdolność kredytowa była za mała.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 8:57
Poręczyciel zwykle potrzebny będzie, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest wystarczająca. W takich sytuacjach często bank może zaproponować nam przystąpienie do kredytu z żyrantem. Trudno tu wskazywać na konkretne kwoty. Wszystko jak to zwykle bywa, zależne jest od indywidualnej zdolności kredytowej klienta.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 9:08
Ilona Maciejuk napisał
Poręczyciel zwykle potrzebny będzie, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest wystarczająca. W takich sytuacjach często bank może zaproponować nam przystąpienie do kredytu z żyrantem. Trudno tu wskazywać na konkretne kwoty. Wszystko jak to zwykle bywa, zależne jest od indywidualnej zdolności kredytowej klienta.
A jest możliwość że osoba kompletnie bez zdolności kredytowej może ubiegać się o kredyt z żyrantem? Bo w sumie to przecież tak jakby żyrant z góry zgodził sie na spłatę tego kredytu?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 13:05
piotrek napisał
Ilona Maciejuk napisał
Poręczyciel zwykle potrzebny będzie, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest wystarczająca. W takich sytuacjach często bank może zaproponować nam przystąpienie do kredytu z żyrantem. Trudno tu wskazywać na konkretne kwoty. Wszystko jak to zwykle bywa, zależne jest od indywidualnej zdolności kredytowej klienta.
A jest możliwość że osoba kompletnie bez zdolności kredytowej może ubiegać się o kredyt z żyrantem? Bo w sumie to przecież tak jakby żyrant z góry zgodził sie na spłatę tego kredytu?
Nie ma takiej możliwości, zyrant stanowi swego rodzaju zabezpieczenie. Moze ew. wpłynąć na podwyższenie zdolności, ułatwić otrzymanie kredytu.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:29
Taaak, jakby to wygladało, człowiek niepracujacy ma zyranta, który zarabia powiedzmy 10 tys. netto miesięcznie i wówczas bierze kredyt hipoteczny :). Na pewno byłoby to ciekawe, ale zupełnie nierealne.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 12:07
Mnie to się wydaję, że żyrant jest potrzebny podczas gdy bierze się większe kwoty kredytu jakieś mniejsze 10 czy 15 tys chyba bank nie wymaga, ale na 100% nie wiem.
Żyrant jest po to potrzebny aby w razie gdy ty tego kredytu nie spłacasz on to robi, dlatego tak trudno jest znaleźć osobę, która zostanie żyrantem.
Cytuj
Odpowiedź