• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt refinansowy co to ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piratek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 17:38
Witam,
mam kredyt w pewnym banku. Mam niewielkie problemy ze spłatą rat. Ostatnio znajomy powiedział mi ze powinienem zainteresować sie kredytem refinansowanym. Ja niestety nie bardzo wiem co to jest i na czym taki kredyt ma polegać? Mógłby mi ktoś to wyjaśnić? W jakim przypadku bierze sie taki kredyt?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 8:40
Kredyt refinansowy jest to kredyt, który zaciągamy z przeznaczeniem na spłatę zaciągniętych dotychczas kredytów. Kredytobiorcy decydują się na taki produkt, albo jeśli maja problem ze splata dotychczasowych zobowiązań, lub jeśli stwierdzą że obecnie płacą za wysoką ratę. Słowem refinansowanie może obniżyć miesięczne koszty kredytowania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

22.7.2014 9:25
Jak masz kredyt, albo kredyty i chcesz spłacać jeden a nie kilka to możesz refinansować, oblicz czy Ci się opaci i jeśli tak to jest niezłe wyjście, wszystko zależy od oferty.
Cytuj
forgetmenot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 15:59
Jeśli są to niewielkie problemy, to może warto zapytać w banku o zmniejszenie rat czy coś takiego? bo wg mnie branie kredytu na spłatę poprzedniego kredytu to troszeczkę głupota, ale mogę się mylić. No i jak to wtedy wygląda - biorę kredyt refinansowy i spłacam całość poprzedniego kredytu naraz a później ten refinansowy? Przecież nie wszystkie banki godzą się na wcześniejszą spłatę?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

23.7.2014 9:12
forgetmenot napisał
Jeśli są to niewielkie problemy, to może warto zapytać w banku o zmniejszenie rat czy coś takiego? bo wg mnie branie kredytu na spłatę poprzedniego kredytu to troszeczkę głupota, ale mogę się mylić. No i jak to wtedy wygląda - biorę kredyt refinansowy i spłacam całość poprzedniego kredytu naraz a później ten refinansowy? Przecież nie wszystkie banki godzą się na wcześniejszą spłatę?
Bank załatwi wszystkie formalności, także o stronę "techniczną" proszę się nie martwić. Prawdą jest, że nie każdy kredyt można refinansować, jednak w większości przypadków jest to możliwe i opłacalne.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 8:43
Potwierdzam, ze zalatwia. Sami to nawet proponuja. To nie jest zla opcja, nie rozumiem dlaczego ludzie nie chca sie na to decydować. To na prawdę duza wygoda.
Cytuj
Amerikanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 2:31
A ja nawet nie wiedziałam ze jest cos takiego jak kredyt refinansowany. Sądziłam że takie łączenie kredytów to kredyt konsolidacyjny. A czym sie różni jedno od drugiego?
Cytuj
Polarnia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 3:20
A patrz że ja też nie wiedziałam że jest cos takiego jak kredyt refinansowany,. W telewizji bardzo cześto słyszy sie o tym konsolidacyjnym. Moze to jednak to samo tylko ludzie różnie to nazywają.
Cytuj
GabiGabi2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 3:38
Kurcze to jest bardzo fajna sprawa.Ciekawe czy to dostępne jest tylko jak ma sie kilak kredytów w jednym banku czy jak sie ma je zaciągneite w kilku to też można z tego skorzystać?
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 14:51
ja musze o takim kredycie powiedzieć mojej znajomej, pewnie nie jest za bardzo świadoma że jest taka możliwość a nie jest w za ciekawej sytuacji. Moze by jej sie udało go dostać.
Cytuj
Odpowiedź