• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Szybsza spłata kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 15:09
Wzięłam kredyt w banku i chcę do spłacić wcześniej. Zastanawiam się jednak, co bardziej się opłaca - miesięczną ratę zwiększyć o tyle ile mogę czy trzymać te pieniądze i np. za 3 m-ce spłacić resztę kredytu - 13 tysięcy?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:18
Wszystko uzależnione jest od kształtu podpisanej umowy, często banki przewidują wcześniejszą spłatę kredytu, wówczas dodatkowa opłata nie zostanie naliczona, może się jednak zdarzyć że za tę czynność zostanie naliczona opłata i wówczas bardziej opłacalne może być zapłacenie rat według harmonogramu z należnym oprocentowaniem.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

22.7.2014 9:12
Wlasnie przeczytaj umowe to bedziesz wiedziec co i jak. Moze mozesz splacic od reki kreydt, moja umowa kredytowanp. to przewidywala, co rawda ta opcja mi sie nie przydała, ale okienko bylo.
Cytuj
forgetmenot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 16:16
Przejdź się do banku i zapytaj doradcy, czasem mogą zrobić aneks do umowy i pozwolą Ci go spłacić wcześniej, lub właśnie zwiększyć raty. Chociaż wydaje mi się że wcześniejsza spłata całości byłaby bardziej opłacalna. Zależy jak będą to przeliczać i jak w takiej sytuacji będzie z odsetkami.
Cytuj
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 20:47
chyba przejdę się do banku, nie rozumiem w ogóle tych punktów w umowie, wolę upewnić się stojąc oko w oko z pracownikiem banku. być może jakiś doradca znajdzie dla mnie rozwiązanie. dziękuję bardzo za wypowiedzi
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

23.7.2014 9:00
PrimaBalerina napisał
chyba przejdę się do banku, nie rozumiem w ogóle tych punktów w umowie, wolę upewnić się stojąc oko w oko z pracownikiem banku. być może jakiś doradca znajdzie dla mnie rozwiązanie. dziękuję bardzo za wypowiedzi
Faktycznie, jeśli cokolwiek jest niezrozumiałe to warto odwiedzić oddział. porozmawiać. Możliwe, że uda się coś wynegocjować. I wówczas spłaci pani kredyt w najłatwiejszy dla siebie sposób.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.7.2014 10:33
no niby tak ale drodzy eksperci co z ustawowym prawem do splaty kredytu do 255 tys. złotych bez jakichkolwiek dodatkowych opłat?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 8:41
Jesli bardziej Ci sie opłaca to spłać wcześniej, ale z tego co wiem to ludzie nie decydują sie na wcześniejsze spłaty , bo banki życzą sobie dodatkowych opłat.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:17
Wszystko zależy od podpisanej umowy. Znajdź umowę i przeczytaj czy możesz wcześniej spłacić i w jaki sposób to zrobić. Czasami można zwiększać raty dowolnie, a innym razem trzeba spłacać raty w systemie np 1 i 10, 2 i 9, 3 i 8 rata. Czyli rata teraźniejsza i ostatnia itp.
Cytuj
Polarnia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 3:15
A to z tego co ja sie kiedyś orientowałam , to banki niestety nie chcą aby ich klienci wcześniej spłacali kredyt. Mało który bank ma u siebie taką możliwość wiec nie wiem czy Ci się to uda.
Cytuj
Odpowiedź