• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Nakaz zapłaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 10:08
Otrzymałem jakiś czas temu dostałem nakaz zapłaty z e-sądu. Zastanawiam się czy taki wyrok jest prawomocny i czy powinienem się nim przejmować? Jeśli tak to czy można jakoś odwołać się od decyzji?
Wypowiedź została zmieniona przez: zgredek 18.7.2014 10:09
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:30
Tak. Nakaz zapłaty wysłany z e-sądu, po uprawomocnieniu się jest tytułem egzekucyjnym. Musi więc Pan po tym jak dowiedział się o nakazie zapłaty po momencie jego doręczenia uiścić należność. Pamiętajmy, że na podstawie nakazu zapłaty wyposażonego w klauzulę wykonalności może być prowadzona egzekucja komornicza.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Klimek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 19:47
Oczywiście, że powinieneś się przejmować tym nakazem. E-sąd jest tak samo ważny jak każdy inny sąd i trzeba się z nim liczyć. Na Twoim miejscu spłaciłbym dług w terminie by nie mieć nieprzyjemności. Jeśli tego nie zrobisz może cię dopaść komornik.
Cytuj
JolaPuch

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:37
Mnie tam średnio cieszy ten e-sąd ale niestety nakaz jaki dostałeś niestety musisz zapłacić. Co do odwołania to nie jestem pewna ale może gdzieś na stronie e-sądu będą informacje dotyczące odwołania sie od ich decyzji. Tam tego poszukaj.
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:31
Tak to normalny sąd tylko cała formalność przebiega przez internet. Taki wyrok jest prawomocny więc przejęcie się tym było by wskazane. Bo jak to jeszcze przejmie wydział windykacyjny to doliczą Ci koszty komornicze. Dług tylko wzrośnie i jeszcze Ci coś zajmą. A po co Ci taki dodatkowy problem?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.7.2014 9:08
SMiesznie jak ludzie tak kombinuja, prawomocne-nieprawomocne. A na co przepraszam bardzo chcesz czekac, az Ci komornik wjedzie na chate? Zaplac to z czym zalegasz i nie bedzie najmniejszego problemu. Ludzie sa czasami smieszni i naiwni.
Cytuj
gumisie997

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 16:39
Gość napisał
SMiesznie jak ludzie tak kombinuja, prawomocne-nieprawomocne. A na co przepraszam bardzo chcesz czekac, az Ci komornik wjedzie na chate? Zaplac to z czym zalegasz i nie bedzie najmniejszego problemu. Ludzie sa czasami smieszni i naiwni.
to nie jest do końca śmieszne, bo różne rzeczy mogą sie dziać a szczególnie, jeśli cos mam iejsce w internecie. Sam kiedyś dostałem rachunek za rejestrację w serwisie do pobierania wersji demo. Podobno dużo ludzi się na to nabrało i wpłacało pieniądze których już nie odzyskali mimo, że rejestracja na wspomnianej stronie była jak pisało w regulaminie bezpłatna. Tak samo jak była afera z wirusem w komputerach że niby policja zablokowała i trzeba zapłacić karę. ja się nie dziwię że zgredek woli zapytać jeśli nie miał wcześniej z e-sądem do czynienia.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.7.2014 10:42
i co zgredek zapłaciłeś ? i za co miałeś ten wyrok jeśli mozna wiedzieć ? przerabane z tymi e-sądami siedziesz w domu a tu nakaz ehhe
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:18
Od wszystkiego można się odwołać ale skoro masz dług to tak czy inaczej będziesz musiał go kiedyś zapłacić. Jeżeli nie jest to duża kwota lepiej wpłacić i mieć spokój.
Cytuj
Amerikanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 2:44
proponuje żebyś skontaktował sie z jakims doradcom prawnym. Wydaje mi sie że spokojnie możesz sie od tego odwołać, tylko pewnie masz na to jakiś określony czas i chyba lepiej jak zrobisz to jak najszybciej.
Cytuj
Odpowiedź