• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile może wziąć komornik

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 9:58
Jakiś czas temu dostałam pismo od komornika, że zabierze z mojej wypłaty 400 złotych za dług. Przyjęłam to do wiadomości i nastawiłam się na to, że będę miała mniejszą wypłatę ale gdy poszłam do banku okazało się, że zabrał ponad 600! Miał w ogóle takie prawo skoro w pismie było napisane, że weźmie 400?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:18
W takim przypadku ma Pani prawo w ciagu 7 dni złożyć skargę na czynności komornicze. Wyjaśnić całą sytuacje, możliwe ze zaszła pomyłka. Jednak co do zasady komornik może zabrać z pensji 50 proc. jej wartości.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Klimek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 19:54
A jeśli dług wynosi mniej niż 50% wartości pensji? Wtedy komornik też może wziąć więcej? Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Miałem kiedyś konto zajęte przez komornika ale zawsze pobierał odpowiednią kwotę, nigdy nie wziął więcej niż powinien.
Cytuj
JolaPuch

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:34
Wydaje mi sie że musiała tu zajść jakaś pomyłka. Może zadzwoń do niego i wyjaśnij całą sytuacje? Na pewno jak przysłał do Ciebie pismo to podawał jakieś dane kontaktowe. A może dług wynosił więcej, on zobaczył że masz wyższą wypłate i postanowił podnieść kwote
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:02
Klimek napisał
A jeśli dług wynosi mniej niż 50% wartości pensji? Wtedy komornik też może wziąć więcej? Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Miałem kiedyś konto zajęte przez komornika ale zawsze pobierał odpowiednią kwotę, nigdy nie wziął więcej niż powinien.
Nie, komornik pensji może zabrać do 50 proc. wartości pensji. Również proponuje skontaktować się z komornikiem i jak najszybciej wyjaśnić sytuację. Możliwe, ze nastąpiła pomyłka, ale dopuszczalna jest tez wersja celowego działania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:08
Zadzwoń do tego komornika. Myślę że tak zrobisz najlepiej. Wyjaśnisz całą sprawę i dowiesz się czy było to zamierzone działanie czy zwykła pomyłka. To w końcu Twoja wypłata więc myślę że warto się dowiedzieć dlaczego zniknęła większa ilość niż było to podane w piśmie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.7.2014 9:20
No tak... Probuj sie dogadac, jak nie z komornikiem to z wierzycielem, wyjasnij sprawe, ew. nastepne raty bedzie sciagal juz normalnie. Tak juz jest ze jak sie czlowiek ie upomni to robia co chca.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 8:47
Bo czlowiek to tak ma dziwnie, zamiast sie dogadac, upomniec o swoje prawa (nawet jako dluznik je mamy)to szuka dziwnych drog na skroty.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:12
Ja bym złożyła skargę na komornika. Idź z tym pismem do komornika i zapytaj o co chodzi zobaczysz co Ci powiedzą. A później złóż skargę, skoro pisze, że 400zł to 400zł. Zobacz czy przypadkiem nie masz czegoś napisanego małym druczkiem gdzieś na dole tego pisma.
Cytuj
predator772

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:07
Dokładnie, jeśli coś się nie zgadza najlepiej od razu to zgłaszać, zaszła pomyłka czy nie - muszą Cię o tym poinformować, masz prawo otrzymać wyjaśnienia tym bardziej, że dostałaś pismo, że 400, a nie 600 zł. Daj znać jak to się skończyło.
Cytuj
Odpowiedź