• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy logowanie do banku przez aplikację jest bezpieczne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.12.2015 13:17
Mam takie pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Kupiłam niedawno pierwszego smartfona i ściągnęłam aplikację mojego banku. Zastanawiam się jednak czy jest to równie bezpieczna droga logowania co przez komputer?
Mam wątpliwości, bo na kompie mam antywirusa, a na smartfonie nie.
Cytuj
Fraszka

Niezarejestrowani

21.12.2015 16:23
Na tyle bezpieczne, na ile zachowasz środki bezpieczeństwa. Poczytaj o tym, teraz mbank ma tez fajna akcje odnośnie tego tematu.
Cytuj
dana-sto

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2015 11:25
Fraszka napisał
Na tyle bezpieczne, na ile zachowasz środki bezpieczeństwa. Poczytaj o tym, teraz mbank ma tez fajna akcje odnośnie tego tematu.


A są jakieś źródła, w których należałoby zacząć czytać?
Sama jestem ciekawa tematu, bo używam aplikacji banku na smartfonie, a nawet nie pomyślałam, że mój system nie jest w żaden sposób zabezpieczony.
O jakich środkach ostrożności mówimy?
Mogłabyś napisać coś więcej na ten temat?
Cytuj
Fraszka

Niezarejestrowani

22.12.2015 12:04
http://www.comperia.pl/artykuly/o_lokatach_bankowych/19968-czy-zakladanie-lokat-przez-internet-jest-bezpieczne.html chociazby tutaj:)
Cytuj
Lucjann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2015 15:12
Fraszka napisał
http://www.comperia.pl/artykuly/o_lokatach_bankowych/19968-czy-zakladanie-lokat-przez-internet-jest-bezpieczne.html chociazby tutaj:)


Wybacz, ale w tym artykule nie ma za wiele na ten temat, o który pyta autorka tematu.
Myślę, że dziś już niewiele osób boi się korzystania z bankowości przez internet, choć są różne ataki hakerskie i wykradanie danych.
Ale chodzi tu raczej o to, jak wyglądają zabezpieczenia na smartfonach. Sam nie używam, ale wydaje mi się, że są jakieś antywirusy na smartfony? To chyba wydaje się dość oczywiste, czemu sobie ich po prostu nie zainstalujecie?
Cytuj
shellia

Niezarejestrowani

28.12.2015 22:46
Myślę że teraz to wszystkie dane można przechwycić, ale no trudno. Żyjemy w takich, a nie innych czasach i tyle. Sama korzystam z apki mobilnej rajfa i jak mi się zacina to boję się czy to nie jacyś hakerzy XD
Cytuj
tamrys

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.12.2015 8:11
shellia napisał
Myślę że teraz to wszystkie dane można przechwycić, ale no trudno. Żyjemy w takich, a nie innych czasach i tyle. Sama korzystam z apki mobilnej rajfa i jak mi się zacina to boję się czy to nie jacyś hakerzy XD



Ale mimo to dalej korzystasz?
Może lepiej byłoby po prostu zamiast przez apkę wchodzić na takie strony z poziomu przeglądarki?
Jak uważacie?
Nie będzie to bezpieczniejsze, mimo wszystko?
Nie wiem, jak działają hakerzy, ale z pewnością najczęściej atakują to, czego ludzie używają najchętniej.
Cytuj
Odpowiedź