• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kara za rozwiązanie umowy abonamentowej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 8:46
Myśle,że nie warto jest brać umów tych telefonicznych. Na stronie oferta jest znacznie lepsza i wielokrotnie to sobie sama sprawdziłam w przeszłości.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przy podpisywaniu umowy stacjonarnie w salonie również mamy te 10 dni na rozwiązanie ( obecnie ponoć podnieśli to do 14 dni) ?
Czy jest tak jedynie przez internet?
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 10:56
Z tym różnie bywa, chyba zależy w jakiej sieci. Aczkolwiek sam wiem po sobie, że godząc się na coś przez telefon możemy sobie zaszkodzić, bo konsultant nie zawsze powie nam o wszystkich punktach umowy, na które się zgadzamy, tym bardziej, jeśli jest to tylko aneks. Sam kiedyś miałem taką sytuację, tyle, że z telewizją, że pani konsultantka obiecywała mi pół roku za połowę abonamentu, a niższe rachunki dostałem tylko na dwa miesiące. Więc różnie to bywa.
A prawo chyba chroni nas tak samo, w końcu to też jest zawarcie umowy poza siedzibą sprzedawcy. Pytanie tylko, kiedy umowa do nas dotrze, być może w ogóle.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 14:31
Limana napisał
Myśle,że nie warto jest brać umów tych telefonicznych. Na stronie oferta jest znacznie lepsza i wielokrotnie to sobie sama sprawdziłam w przeszłości.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przy podpisywaniu umowy stacjonarnie w salonie również mamy te 10 dni na rozwiązanie ( obecnie ponoć podnieśli to do 14 dni) ?
Czy jest tak jedynie przez internet?
Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży w terminie 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 13:02
Piotr napisał
Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży w terminie 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny.


Czy dotyczy to tylko umów zawieranych w miejscu innym niż siedziba firmy czy coś się już w tej kwestii zmieniło?
A jeśli chodzi o kary za zerwanie umowy, to kiedyś było tak, że im mniej doładowań pozostało do końca, tym mniejsza była ta kara. Nie wiem,, jak jest teraz, bo się nie interesowałam. Może być chyba też uzależniona od wartości telefonu, który z taką umową otrzymaliśmy.
Cytuj
HotChwilowka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 21:27
Umowy podpisywane przez Internet. Dotyczy tylko umów dla klientów indywidualnych (usług zawieranych na firmę ta zasada nie obejmuje).
Cytuj
Odpowiedź