• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dwa samochody w firmie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:29
Czy mając firmę jednoosobową mogę posiadać dwa lub trzy samochody? Nikt się do mnie o to nie przyczepi? Chciałem kupić jeden samochód dostawczy i jeden osobowy by dojeżdżać do klientów. Nie chciałbym mieć problemów ze skarbówką z tego powodu.
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 19:35
Skoro jeden samochód ma być dostawczy a drugi osobowy to chyba bez problemu możesz mieć dwa samochody na firmę. Zapytaj jeszcze o to w US albo księgową ale wydaje mi się, że to nie będzie problem. Gdybyś miał dwa osobowe auta to pewnie by się czepiali po co ci to itd.
Cytuj
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 12:05
Jeśli firma przynosi zysk i nie wydaje się być podejrzane skąd masz na to pieniądze, przypuszczam, że nie przyczepią się nawet jakbyś miał trzy samochody osobowe. A że Twoje wytłumaczenie - osobowy i dostawczy - jest logiczne, na pewno nikt nie będzie się pytał czemu tak, a nie inaczej.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:35
zgredek dziwne pytanie, mozesz miec tyle chyba ile potrzebujesz przeciez heheh z jakiegos powodu miałbys miec problemy ze skarbowka bo nie rozumiem ?
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:55
Spokojnie możesz mieć dwa, albo trzy nikt się nie przyczepi, no chyba, że nie wykazujesz zysków to co innego, wtedy będzie bardzo podejrzane skąd masz pieniądze na dwa samochody podczas gdy Twoja firma ciągle przynosi straty.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 15:08
Jeżeli masz na to pieniądze to czemu nie. Ważne jest czy Twoja firma nie przynosi strat, bo jeżeli przynosi to będzie bardzo podejrzane, że nagle kupujesz tyle samochodów, podczas gdy Twoja firma przynosi same straty.
Cytuj
ceNtek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 22:02
jak skarbówka jest ok, dochody są i zusy opłacone to nikt nie ma prawa się przyczepić. jesteś z wszystkim na czysto - możesz mieć tego ile chcesz. inna sprawa czy dochody Twojej firmy są na tyle wysokie by utrzymać te wszystkie samochody, firmę i przede wszystkim siebie.
Cytuj
Heartbreaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 18:55
ja nie wiem czemu Ty sie boisz że sie do Ciebie przyczepią i możesz mieć problemy ze skarbówką? Według mnie jesli tylko wszystkie dokumenty są ok to co stoi na przeszkodzie żebys miał, 2 albo nawet 3 samochody?
Cytuj
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 10:22
zgredek i co zrobiles z samochodami kupujesz nowy czy nie ? ja pracuje teraz w esklepie i tam maja jakies 10 samochodow firmowych :P
Cytuj
forgetmenot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 20:34
ania napisał
zgredek i co zrobiles z samochodami kupujesz nowy czy nie ? ja pracuje teraz w esklepie i tam maja jakies 10 samochodow firmowych :P
no jak osób w firmie jest dużo to wiadomo że i samochody potrzebne, co innego gdy jest to firma jednoosobowa. ale jeśli tylko są na to fundusze, to dlaczego by jednoosobowa firma nie mogła mieć więcej niż jednego samochodu, np dostawczego i osobowego.
Cytuj
Odpowiedź