• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile kosztuje firma

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mrówka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 17:17
Chciałabym założyć swoją pierwszą działalność i zastanawiam się ile będę musiała płacić co miesiąc do ZUS-u, US i księgowej. Możecie mi powiedzieć? Powiem szczerze, że nie mam pojęcia ile za co się płaci i boję się, że się pogubię w tym wszystkim i na robię sobie problemów.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 19:00
Z tego co wiem to przez dwa lata możesz płacić niższy ZUS, niestety nie wiem ile dokładnie. Co do księgowej to ja liczyłabym się z kosztami rzędu 150 złotych miesięcznie. Najlepiej udaj się do ZUS-u, US i księgowej i zapytaj ile za co zapłacisz:)
Cytuj
jaguar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 11:35
nieco ponad 400 zł przez pierwsze 2 lata, w 2014 roku jest to chyba 430 zł - ZUS. US to zależy od dochodów, rozchodów itp. A księgowej płacisz tyle ile sobie zażyczy, może to być 800, a może być 200. Zależy jaka działalność i ile księgowa będzie w niej miała roboty. Kolega płaci właśnie 200 miesięcznie, ale księgowa w jego firmie ma bardzo mało pracy. Tyle tylko co wypłaty dla 6-7 osób, bo firma kolegi pracuje dla większej firmy.
Cytuj
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 10:54
jak ja sie kiedys orientowalam to bylo 300 zl za zus ale widze ze duzo sie pozmienialo, w ogole nie wiem po co komu ten zus bo cholera i tak wiekszosc leczy sie prywatnie.. ja nawet jak rodzilam to w prywatnym szpitalu
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 12:12
ZUS to przez dwa lata koszt ok 420 zł jeżeli to Twoja pierwsza działalność, taki zus trwa dwa lata później płaci się raz tyle. Księgowa to koszt około 200 zł miesięcznie, ale spokojnie na początku z rachunkami poradzisz sobie sama. Urząd Skarbowy to w zależności od tego ile będziesz zarabiać tyle będziesz płacić podatku.
Cytuj
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 20:50
nooo ZUS jest chyba najbardziej kosztowną instytucją dla działalności. już nawet chyba skarbówka mnie tak nie przeraża jak ZUS. chociaż jakby spojrzeć na to inaczej zarówno jedna jak i druga instytucja zbyt wiele dobrego w nasze życie nie wnoszą. a ZUS przez pierwsze dwa lata to jak dla mnie powinien być zerowy, a normalna opłata powinna wynosić tyle ile teraz wynosi niższa. to by się jeszcze dało jakoś ogarnąć.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 10:13
Firma to drogi interes na poczatek, tzreba dlatego starac sie o dofinansowania z Unii. Tyle teraz tego jest.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:57
Zus to 420zł i to jedyny podstawowy wydatek przez dwa lata, do tego później dochodzi księgowa, ale na początku spokojnie sama będziesz mogła to robić no i podatki uzależnione od zarobków.
Cytuj
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 20:12
Masakra jest z tymi opłatami na początku w sumie dla mnie to jest jedna z rzeczy która mnie powstrzymuje od założenia własnej działalności. Ale ak uda nam się troszkę z mężem odłożyć, to zaryzykuję.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.8.2014 17:06
Największym wydatkiem będzie oczywiście ZUS. To ponad 400zł więc w ogóle nie ma o czym dyskutować. Księgowa to koszt około 150 zł tak przynajmniej u mnie się jedna oferowała. Bo biuro rachunkowe pewnie więcej wyjdzie.
Cytuj
Odpowiedź