• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile kosztuje firma

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:42
No niestety na samym początku wydatków jest całe mnóstwo. Księgową sobie możesz odpuścić i spróbować samej zająć się papierami to nie jest takie trudne jak się wydaje. ZUS to 420 zł przez pierwsze dwa lata potem ponad 800zł. W US będziesz płaciła podatek dochodowy ale on jest zależny od kwoty której zarobisz. Zapewne na początku nie będziesz go płaciła bo twoje koszty będą większe niż przychód.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 14:14
Trochę przerażające są te wydatki... A jak sprawa wygląda jeśli ktoś ma firmę za granicą? Ile płaci się składek itd? Lepiej być na miejscu czy da się prowadzić taką działalność z PL? Ja myślałem o otwarciu firmy w Hiszpanii i zastanawiam się czy wystarczyłoby gdybym kupił międzynarodową kartę SIM od Truphone i kierował firmą z PL... Ma to szansę powodzenia?
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.11.2014 23:26
darecki napisał
Trochę przerażające są te wydatki... A jak sprawa wygląda jeśli ktoś ma firmę za granicą? Ile płaci się składek itd? Lepiej być na miejscu czy da się prowadzić taką działalność z PL? Ja myślałem o otwarciu firmy w Hiszpanii i zastanawiam się czy wystarczyłoby gdybym kupił międzynarodową kartę SIM od Truphone i kierował firmą z PL... Ma to szansę powodzenia?


Za granicą prowadzenie firmy jest na pewno dużo bardziej opłacalne niż w POlsce. Jeżeli tylko masz taką możliwość na pewno bym się zdecydował. Z tym, że musisz się liczyć z tym że to dosyć trudne
Cytuj
morela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.11.2014 14:55
darecki napisał
Trochę przerażające są te wydatki... A jak sprawa wygląda jeśli ktoś ma firmę za granicą? Ile płaci się składek itd? Lepiej być na miejscu czy da się prowadzić taką działalność z PL? Ja myślałem o otwarciu firmy w Hiszpanii i zastanawiam się czy wystarczyłoby gdybym kupił międzynarodową kartę SIM od Truphone i kierował firmą z PL... Ma to szansę powodzenia?


Dokładnie za granicą jest to dużo bardziej opłacalne tam składki to jakieś grosze w porównaniu z tymi w Polsce no i jest dużo łatwiej zacząć niż tutaj, tak przynajmniej mówić Ci którzy firmy już mają.
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2015 10:17
morela napisał
darecki napisał
Trochę przerażające są te wydatki... A jak sprawa wygląda jeśli ktoś ma firmę za granicą? Ile płaci się składek itd? Lepiej być na miejscu czy da się prowadzić taką działalność z PL? Ja myślałem o otwarciu firmy w Hiszpanii i zastanawiam się czy wystarczyłoby gdybym kupił międzynarodową kartę SIM od Truphone i kierował firmą z PL... Ma to szansę powodzenia?


Dokładnie za granicą jest to dużo bardziej opłacalne tam składki to jakieś grosze w porównaniu z tymi w Polsce no i jest dużo łatwiej zacząć niż tutaj, tak przynajmniej mówić Ci którzy firmy już mają.

Tak tylko,że jeśli będziesz prowadził firmę za granicą dla polskich kontrahentów. I jednocześnie tutaj mieszkał to wiesz,że US może się do Ciebie doczepić i dołożyć Ci podwójne opodatkowanie? Niestety ale nie jest tak lekko.
Sam prowadzę firmę i wcześniej się nad tym zastanawiałem To skutecznie ukróciło moje mysli o założeniu własnego biznesu w UK albo w Niemczech.
W Polsce podstawowe wydatki to:
ok 450 zł za mały zus ( przez pierwsze dwa lata)
oraz 100 zł na księgową.
Przy dochodach do 85 528 zł płacisz 18 % , pozyżej 32 %.
Cytuj
Odpowiedź