• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Multi Inicjatywa - parabank dla firm?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 14:43
Czytałam ostatnio o ''funduszu pożyczkowym'' Multi Inicjatywa. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy jest to bezpiecznie? - Oferują pożyczki bez BIK pod zastaw pojazdu, ogólnie reklamują się jak parabanki - czy to właśnie taki parabank dla firm, czy jeszcze gorsza instytucja?
Cytuj
moniCCa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 21:20
chodzi zapewne o tę firmę http://www.multiinicjatywa.pl/o-nas/ jak dla mnie na kilometr alatuje parabankiem. Mają zbyt ugodowe dla klientów warunki, co jest ewidentnie podejrzane, Lepiej skorzystać z ofert banków, tych w Polsce nie brakuje no i mniejsze ryzyko.
Cytuj
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 20:44
Spotkałam się chyba z reklamą przez jednego z pracowników firmy na jakimś forum ,ale nie wydaje mi się aby to by była dobra firma. Ich reklamy mnie nie przekonują - oczywiście wizja kredytów bez BIK bywa kusząca, ale jednocześnie jest bardzo podejrzana. Normalne banki powinny dbać o klienta, a nie czaić się na odsetki związane z niewypłacalnością.
Cytuj
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 21:10
Pożyczki pod zastaw nie wydają mi się podejrzane, również to że firma nie sprawdza BIK, bo jeśli to nie bank, to po prostu tego robić nie muszą. Nie znam jednak tej firmy, ale oferta wcale nie jest taka zła, chociaż nie doczytałam nt. oprocentowania itp.
Cytuj
pinkpig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 11:41
Ich strona wygląda marnie troszkę jakby działali dorywczo, ale piszą, że współfinansowanie z jakiegoś europejskiego funduszu więc myślę, że nie ma w tej ich inicjatywie nic podejrzanego.
Cytuj
Drwal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 18:23
No jeśli z funduszy europejskich to przypuszczam, ze ktoś z góry oko na to ma, więc wszystko musi przebiegać na jasnych zasadach i żadnych przekrętów w tym nie ma, a że działanie podobne do parabanków to czasem się okazuje że taka opcja to jest jedyny sposób na wyjście z tarapatów
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 18:20
Według mnie to parabank jak nic. Na takie to uważaj, bo można wtopić jak nie wiem. Zauważyłam, że coraz więcej takich pseudo pożyczkodawców powstaje, a ludzie dalej się na to nabierają.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:49
Cóż, Multi Inicjatywa to faktycznie instytucja niebankowa, więc nie jest w takim stopniu nadzorowana jak banki. Z drugiej strony i takie firmy wypełniają pewną lukę na rynku, oferują finansowanie wtedy, kiedy bank odmawia, więc można powiedzieć, że są potrzebne. Choć oczywiście ostrożności nigdy za wiele, należy dokładnie zapoznać się z warunkami pożyczek i patrzeć co się podpisuje.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 10:22
To co piszesz z daleka wygląda mi na parabank. W 100% pewności nie mam, ale na to mi wygląda. Lepiej się w to nie baw tylko skorzystaj z oferty jakiegoś banku, bezpieczniej będzie i bez Twojego stresu.
Cytuj
golyos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 16:35
No wiadomo, że takie instytucje rzeczywiście są potrzebne, a że
prościej w nich dostać pożyczkę niż w bankach mają przy okazji wyższe oprocentowanie. Łatwiejsze warunki otrzymania kredytu kosztem trudniejszych warunków spłaty.
Cytuj
Odpowiedź