• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Własna działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 12:07
Zastanawiam się nad założeniem działalności ,ale co za tym idzie płacić muszę ZUS który jest dość wysoki .Moje pytanie brzmi czy jak działalność otworzę na babcię mającą emeryturę czy składki będą niższe ,i czy tym samym babcia nie straci emerytury jak jej dochody wzrosną .Proszę o informacje ,bo nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens.
Cytuj
Adam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 10:35
Tak dokładnie w tych sprawach się nie orjetuje ,słyszałem że wiele osób zakłada działalność na mamy ,babcie mające już emerytury , wtedy chyba opłaca się tylko zdrowotne .Ale zastanawiam się czy nie ma jakiegoś określonego progu o wysokości dorobienia do emerytury .Musisz się popytać w urzędach być może dowiesz się więcej w tym temacie .
Cytuj
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:39
A myślicie że to nie będzie zbyt podejrzane gdy taka 70 letnia babcia zakłada nagle działalność? Bo mnie osobiście wydawało by sie to bardzo dziwne. Jak dobrze kojarzę to składki wtedy są dużo niższe ale nie wiem czy taki przekręt każdemu przejdzie. Trzeba było by to umiejętnie zaplanować.
Cytuj
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 10:20
Masz racje babcia 70 letnia to chyba nie przejdzie , za bardzo podejrzane ,chyba że już wcześniej owa babcia prowadziła działalność gospodarczą to myślę że urzędnicy by się nie zdziwili tym faktem .Jedyne rozwiązanie aby uniknąć tak wysokich składek to założyć firmę na osobę młodszą posiadająca rentę ,wtedy zapłaciłbyś tylko ubezpieczenie zdrowotne .Ale musisz dopytać bo przepisy ciągle się zmieniają .
Cytuj
Malessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 15:07
Nom Romek ma bardzo dobry pomysł. Już lepiej przejdzie to że założysz firmę na młodą osobę z renta niż na 70 letnią babcie. Licz sie z tym że tak czy tak opłaty zawsze jakieś będą tylko osoba z renta ma je dużo niższe niż zwykły, przeciętny obywatel.
Cytuj
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 17:23
A mnie się wydaje że pomysł na babcie jest bardzo fajny. Trzeba tylko przemyśleć fakt czy właśnie babcia nie straci emerytury i zgodzi się żeby założyć na nią działalność bo nie każda na to pójdzie. A to czy nie straci emerytury to chyba musiała byś iść popytać się po urzędach.
Cytuj
Czarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 17:46
No co Ty mówisz, który urząd uwierzy że 70 letnia babcia zakłada nagle nie wiem salon gier czy sklep z artykułami do samochodów. Przecież to od samego początku wydaje się być podejrzane. Sądzę że są jakieś inne sposoby na to żeby obniżysz takie koszty prowadzenia działalności. Tylko trzeba poszukać.
Cytuj
Emilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 21:20
Ja nie wiem po co ludzie próbują tak kombinować przy zakładaniu działalności. Już lepiej płacić ten ZUS i mieć spokój niż później tłumaczyć się dlaczego babcia czy mama sprzedają np części do samochodów albo mają firmę budowlaną. Kara za takie oszustwo na pewno jest wysoka.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:51
A no właśnie to już jest taka nasza polska mentalność. jak by tu zakombinować żeby zarobić a się nie narobić i wszystko osiągnąć jak najniższym kosztem. Tylko jak ktoś zauważy jak oszukujemy to możemy nieźle dostać za to po uszach.
Cytuj
Tancereczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:16
Tylko nikt chyba w takim przypadku nie pomyśli o konsekwencjach takich kombinacji. Niby chcemy sobie zaoszczędzić ale jak ktoś zauważy co kombinujemy to dostanie sie taką kare od urzędu że żadne kombinacje wtedy nie pomogą.
Cytuj
Odpowiedź