• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Kiedy blogger powinien założyć działalność gospodarczą?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 18:10
Moja żona jest bloggerką, nie zbija na tym jakichś kokosów, ale troszkę zarobić się da. Wiadomo, że jest coś takiego jak freelancing i kwota wolna od podatku, jednakże wynosi ona ok. 3000 coś zł rocznie. O ile przez pierwsze 2 lata prowadzenia bloga żona nie osiągała większych dochodów niż 100-200 zł/mc, to w tym roku z miesiąca na miesiąc przychody są coraz większe, mimo, że jeszcze nieznacznie. Kiedy w takim przypadku należy założyć działalność gospodarczą? Zastanawiają mnie składki ZUS w tym przypadku, dochód nie jest na tyle duży by je pokrywać, jednak w przypadku założenia działalności jest to konieczne - co więc w takiej sytuacji?
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:55
Zusu akurat nie obchodzi to czy ty masz z czego płacić czy nie. Miesięczna składka przez dwa lata wynosi 420 zł i to należy płacić jeżeli zakładasz działalność gospodarczą.
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 19:36
No wlaśnie - ZUS ma to gdzieś, a powinien być jakiś próg - opłata ZUS w przypadku zysku powyżej 1500 czy coś... Często się zdarza, że początkowo wydatków jest więcej niż zysków, a te wydatki to własnie głównie biurokracja i kompletnie bezsensowne kwoty.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 21:02
Czytałam niedawno na czyimś blogu na ten temat i podobno własnie państwo teraz bardzo doczepia się blogujących- zarabiających. Z resztą nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę córkę pana premiera, która na blogowaniu zbiera krocie... ciekawe, czy ma kierunkową działalność ;)
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 13:02
a ja czytałam ostatnio że blogger wcale nie musi w większości przypadków zakładać działalności gospodarczej, ale podobno taka działalność wiele upraszcza. dochody z bloga można rozwinąć na różne sposoby - reklamy, programy partnerskie i inne. z resztą poczytaj sobie sam http://zarabianie-na-blogu.pl/czy-do-zarabiania-na-blogu-potrzeba-dzialalnosci-gospodarczej/
Cytuj
Mirabelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 17:47
najpierw niech Twoja żona rozwinie biznes, a jak już będzie osiągać sporą oglądalność niech zajmie sie zarabianiem, reklamą i zalożeniem działalności. bedzie sobie mogla przy niej dośc sporo reczy odliczyc, więc bedzie to na pewno oplacalny dla niej biznes.
Cytuj
gozdzikowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:15
ja bym zrobiła tak jak pisze Mirabelka, działalnością zaczęła się przejmować dopiero gdy zyski będą odpowiednio duże. z resztą w sumie działalność takiego blogera ma wiele plusów jak odliczanie różnego rodzaju produktów a może i internetu w pewnym stopniu.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 11:03
no kasia tusk to za reklame tygodniowa chce 5 000 zł kiedys z nią rozmawiałam i to było kiedy nie była jeszcze tak mega sławna.. wiec przy takich kwotach to jasne ze za reklame wymagałabym faktury
Cytuj
Ciastek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 22:05
ale ona to jednak celebrytka pomińmy fakt że dzięki nazwisku. wiadomo że ogromne sumy to oczywiście że trzeba założyć ale jeśli ktoś zarabia na tym, że odwiedzający klikają w reklamy na jego stronach to nie wydaje mi się ze taki zarobek to obowiązkowa działalność. przypuszczam że videoblogerzy na yt zarabiający na reklamach wyświetlanych przed filmikami nie mają pozakładanych firm z tego powodu
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 15:38
No cóż jeżeli ta kwota jest większa niż te 3000tys rocznie to ja bym założyła działalność. Lepiej mieć czysto w papierach i płacić podatki. Co prawda ZUS to około 420zł i nikogo to nie będzie interesowało czy masz z czego płacić czy nie, ale skoro wiecie, że macie taki dochód a nie inny należy wziąć to pod uwagę.
Cytuj
Odpowiedź