• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

BIG InfoMonitor, KRD, ERIF?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 15:16
Czy korzystacie bądź korzystaliście kiedyś z rejestrów dłużników? Przeczytałam gdzieś, że raz na pół roku można ściągnąć raport o sobie za darmo, widziałam tę informację również po zarejestrowaniu się na BIG InfoMonitor - zastanawia mnie czy ta usługa naprawdę jest bezpłatna? Czy informacje na takich stronach są naprawdę zgodne ze stanem faktycznym i czy można znaleźć informacje o każdym bez jego wiedzy?
Cytuj
pafcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 12:23
Raport o Sobie oraz z Rejestru Zapytań (tylko o konsumencie) można pobrać o sobie raz na 6 miesięcy bezpłatnie i tylko InfoMonitor o tym informuje, KRD mówi że jest to płatne i naciąga na roczny dostęp (Art. 23. Każdy ma prawo dostępu do dotyczących go informacji gospodarczych przechowy-wanych przez biuro, przekazanych zgodnie z art. 14–18. Dostęp w zakresie informa-cji gospodarczych dotyczących dłużników będących konsumentami jest bezpłatny, jeżeli następuje nie częściej niż raz na 6 miesięcy. W pozostałych przypadkach do-stęp podlega opłacie zgodnie z obowiązującym w biurze cennikiem, nie wyższej niż 0,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę). Proszę pamiętać, że Biura BIG przekazują takie informacje jakie mają w swoich bazach. Za przekazanie nieprawdziwych informacji jest nakładana kara 30 tyś. zł. więc nikt tego nie robi. Najwięcej informacji ma InfoMonitor bo współpracują z nim instytucje finansowe poprzez BIK i ZBP. Proszę poczytać na stronach BIG-ów co proponują.
Cytuj
Daro Sław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 16:43
Zainteresowany bezpłatną możliwością sprawdzenia raportu o sobie weszedłem na tę stronę jednak jestem już chyba za stary, nie wiem co mam zrobić żeby go pobrać. Mam się skontaktować z opiekunem? Ale że czego ten opiekun jest i jak mam się z nim skontaktować? Nie umiem znaleźć tam interesujących mnie informacji. Chyba wolałbym skontaktować się osobiście i dostać raport od ręki niż wprowadzać swoje dane na jakiejś stronie na której nawet nie ma możliwości się wyrejestrować...
Cytuj
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 22:38
A mnie zastanawia inna rzecz-biorąc kredyt w banku sprawdzają oni mój BIK, czy ja wtedy moge poprosić żeby mi pokazali raport który otrzymali, czy oni nie mogą tego zrobić czy jak to jest?
Cytuj
Heartbreaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 18:54
Chyba nie moga pokazać Ci takiego raportu , chociaż moze jak trafisz na kogoś miłego w banku to będziesz mógł zobaczyć swój BIK ale tylko co chwilkę bo tak żebyś dostał kopie do domu to raczej nie możliwe
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.8.2014 15:20
Przecież raport z BIKu można sobie samemu wygenerować na ich stronie internetowej i to za darmosze. Po co prosić jakieś baby w okienku.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 15:04
A po co Ci taki raport? Ja wcześniej o tym nie słyszałam, ale zastanawiam się czy to każdy o każdym może sobie sprawdzić czy tylko każdy o sobie? Jeżeli byłaby to ta pierwsza opcja nie byłoby to za ciekawe.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.8.2014 15:06
Człowiek powinien to sobie sprawdzać, zdarza sie ze np.cos spłacimy a bank czy inna instytucja sobie tego nie odhaczy, różnie bywa. A tak masz czarno na białym
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.8.2014 11:55
Raporty z Bik sa ogólnodostępne i mozna sobie sprawdzić samemu, wydrukować. Jeśli chodzi o inne to najlepiej sie zgłosić o poprosić o przesłanie.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 14:26
Odwiedzając stronę internetową BIK każdy może sprawdzać swoją historię kredytową , mamy możliwość poznać wysokość swojej oceny punktowej. Raport zamawiamy poprzez internetowe konto bankowe. Obecnie taką możliwość mają klienci iPKO, Inteligo oraz Mertium Bank.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź