• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Skąd pieniądze na nowy sprzęt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Harry

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 16:13
Od kilku lat prowadzę warsztat samochodowy i przydałoby się wymienić narzędzia. Orientujecie się może czy "stara" firma ma szansę na dofinansowanie z UE lub Urzędu Pracy? A jeśli nie to w jakim banku mogę wziąć kredyt na rozwój firmy? Z tego co zarobię nie mogę zbyt dużo odłożyć.
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 20:17
z tego co się orientuję wszelkie dotacje i dofinansowania są raczej dla nowych firm na start. Jednak czytałem gdzieś niedawno o pożyczkach z dotacji unijnych. Nie wiem na czym to dokładnie polega, bo interesowałem się głównie dofinansowaniem na rozwój nowej firmy, ale po pobieżnym przeczytaniu chyba wychodziło, że bardziej się opłacają niż kredyty w banku - niższe oprocentowanie itd. ale zerknij na stronę funduszeeuropejskie.gov.pl
Cytuj
sunshine

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 19:33
A mi się właśnie wydaje że przysługuje Ci taka dotacja. Na chwile obecna tylko nie wiem czy w każdym województwie dają dotacje dla istniejących firm. I to dość czyste posunięcie względem firm, które zaczynały przed dotacjami. Poszukaj może dowiesz się czegoś więcej.
Cytuj
Peppa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 20:49
Najlepiej będzie jak pójdziesz do jakiegoś urzędu i o to zapytasz. Niestety nie wiem dokąd dokładnie powinieneś się udać bo nigdy nie starałam się o żadną dotację. Myślę jednak, że masz szansę na otrzymanie pieniędzy od Unii. Mój sąsiad ma firmę i co chwile kupuje jakiś nowy sprzęt a raczej z własnej kieszeni nie wykłada.
Cytuj
mania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 14:12
Niestety muszę cię zmartwić ale dotacje są tylko dla nowych przedsiębiorstw. Czytałam kiedyś artykuł o tym i uważam, że jest to nie sprawiedliwe. Na Twoim miejscu postarałabym się o jakiś kredyt inwestycyjny lub coś w tym stylu.
Cytuj
ayris

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 20:15
Nie sądzę by udało ci się zdobyć dofinansowanie na starą firmę. One są raczej dla nowych przedsiębiorstw. Zawsze jednak możesz zapytać w urzędzie czy gdzieś, nikt ci za to w twarz nie da a ty będziesz wiedział na czym stoisz. Mimo wszystko nastaw się na konieczność wzięcia kredytu.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:33
Oczywiście, że masz szanse na dotację z Unii z tym, że to sporo załatwiania i mnóstwo papierków. Wiem, że są firmy, które w tym pomagają ale nie orientuje się jak działają i czy korzystanie z ich usług wróży sukces.
Cytuj
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 21:21
ja słyszałam, ze te firmy które to załatwiają działają za darmo, to prawda? Czy po prostu po załatwieniu odpala im się jakąś prowizję?
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:21
też widziałam wiele ofert takich firm, ale nie wydaje mi sie aby ich działanie było kompletnie darmowe, bo na czym by zarabiały. Chyba Tax Care też się tym zajmuje i raczej nie jest to działanie charytatywne.
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:02
Mój znajomy w zeszłym roku dostał dofinansowanie na zakup narzędzi ale nie do warsztatu tylko takich budowlanych bo robi remonty ludziom. Nie wiem jak to załatwił i ile dostał ale wiem, że sporo zainwestował i naprawdę się rozwinął. Więc jak widać warto.
Cytuj
Odpowiedź