• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dofinansowanie na agroturystykę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 13:28
Witam,
mam w planach otworzenie działalności jaką bedzie ośrodek agroturystyczny. Niestety nie mam sumy jaka potrzebna jest na otworzenie takiej działalności. Zastanawiałem sie czy warto np. starać sie o jakieś dofinansowania z Unii ale nie wiem czy oni oferują dofinansowanie na taka działalność. Gdzie to mogę sprawdzić?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 14:16
Tak, istsnieją takie dotacje.
Mogą na nie liczyć rolnicy ubezpieczeni w KRUS, ale też osoby, które nie są rolnikami. Rolnicy mogą starać się o rozpoczęcie działalności agroturystycznej z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Maksymalnie można liczyć na 100 tys. zł przy 50 proc. wkładu własnego. Osoby nie będące rolnikami mogą uzyskać nawet 300 tysięcy złotych dotacji, przy czym kwota uzależniona jest od zadeklarowania utworzenia określonej liczby miejsc prac. Wnioski przyjmują regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
bedlam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2014 18:10
Jako rolnik możesz ubiegać się w KRUSie o takie dotacje. Możesz dostać nawet do 100 000 zł na otwarcie takiego ośrodka jeśli masz wkład własny. Bardziej Ci się opłaca nie być rolnikiem bo w tedy możesz uzyskać o 200 000 zł więcej. Teraz więc to zależy czy jesteś rolnikiem czy nie.
Cytuj
Laura1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 1:03
Pewnie, że tak możesz się starać i dostać na to nie małe pieniądze. Mojej znajomej udało się uzyskać na taki ośrodek chyba 300 tysięcy. Bardzo ładna sumka, z którą można już coś zaczynać. Unia w ramach rozwoju wsi chętnie daje takie dofinansowanie. Musisz tylko złożyć odpowiednie papiery w Krusie.
Wypowiedź została zmieniona przez: Laura1 4.7.2014 1:03
Cytuj
Micky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 18:08
Szkoda że nie wpadłem na to. Ja byłem zmuszony wziąć kredyt na otwarcie mojego ośrodka. Ale jak to mówią polak mądry po szkodzie. Zawsze można polecić tę opcję osobom, które dopiero wchodzą na rynek agroturystyczny. I Ty jeśli tylko masz możliwość to korzystaj bo te pieniądze na pewno Ci się przydadzą.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 20:24
Otwierając własną działalność trzeba na bieżąco śledzić dotacje dostępne na rynku bo czasami można trafić na coś bardzo ciekawego. A tak w ogóle zastanawiam się dlaczego rolnik ma szansę na tylko 100 tysięcy i to pod warunkiem, że ma wkład własny a normalna osoba fizyczna może dostać 300 tysięcy. Dlaczego tak dziwnie jest?
Cytuj
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 17:15
Ale jesteś pewien ze ten pomysł z agroturystyką jest dobry? Ja teraz co chwile słyszę że ktoś coś takiego otwiera. Moim zdaniem jest tego sporo na rynku a żeby móc sie wybić trzeba mieć bardzo dobrą lokalizacje która przyciągnie do Ciebie ludzi którzy chcą odpocząć.
Cytuj
Irenka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 5:59
A dlaczego miałby to być zly pomysł? Jeśli będzie miała dobrą lokalizację i dobre warunki to klientów znajdzie. Moj znajomy otworzył agroturystykę w Kotlinie Kłodzkiej jakieś 6 lat temu i ma mnóstwo gości. Andrzej nie zastanawiaj się tylko bierz to dofinansowanie to się nawet nie zastanawiaj
Cytuj
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 11:33
Właśnie czytając pytanie, też zaczęłam się zastanawiać czy taka agroturystyka jest opłacalna. No bo goście są, ale żeby same koszty otwarcia agroturystyki się zwróciły chyba trzeba kilka sezonów... No chyba, że wybierzesz miejsce atrakcyjne zarówno latem jak i zimą. Osobiście np. na polską wieś w zimę bym nie pojechała - piszę z autopsji, bo mam własny domek letniskowy właśnie na wsi. Nad morze też raczej nie, ale lokalizacja w górach może opłacać się zarówno latem jak i zimą.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.7.2014 12:02
polokoktaa napisał
Właśnie czytając pytanie, też zaczęłam się zastanawiać czy taka agroturystyka jest opłacalna. No bo goście są, ale żeby same koszty otwarcia agroturystyki się zwróciły chyba trzeba kilka sezonów... No chyba, że wybierzesz miejsce atrakcyjne zarówno latem jak i zimą. Osobiście np. na polską wieś w zimę bym nie pojechała - piszę z autopsji, bo mam własny domek letniskowy właśnie na wsi. Nad morze też raczej nie, ale lokalizacja w górach może opłacać się zarówno latem jak i zimą.
Jak ktos niezle zarządza takim interesem to można ładnie zarobić. Ja ostatnio jak bylem w górach to koleś miał pensjonat 10 pokoi, serwował fajne góralskie jedzenie. tanio nie było, ale na prawdę warto. I na pewno tam wrócę. I będę polecał. Faktem jest, że jak się ma w jakimś dobrym miejscu to można liczyć na zarobek cały rok, ale ludzie teraz chętnie nawet na weekendy gdzieś jeżdżą, wiec jak ktoś ma dobry pomysł i fajny punkt to nawet na Lubelszczyźnie zarobi.
Cytuj
Odpowiedź