• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Unijne dofinansowanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 21:07
Bardzo poważnie zaczynam myśleć o założeniu własnej działalności. Jeszcze do końca nie wiem co mogłoby to być. Raczej zdecyduje sie na prowadzenie stacjonarnego sklepu ze sprzętem komputerowym. Chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób mogę pozyskać unijne do finansowanie na otworzenie własnej działalności.Ktoś z was się orientuje?
Cytuj
otojestkasia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 8:43
hej, napisz cos wiecej, gdzie mieszkasz, ile chcialabys dostac, jak wygladaja obecnie Twoje dochody. Jestw iele instytucji, ktore pomagaja w otrzymaniu takich dotacji. W Twoim przypadku dobry byłby chyba tzw. kredyt technologiczny udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 17:33
A byłaś może pytać w Urzędzie Pracy albo Gminie? Wydaje mi sie że tam będą mieli więcej informacji. Z tego co wiem takie dofinansowanie zależne jest od działalności i regionu w jakim chcesz ja otworzyć. Proponuje wybrać się na wycieczkę po urzędach.
Cytuj
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 21:39
Tak masz racje najlepiej zapytaj w urzędzie pracy .Z tego co się orjetuję są dotacje dla ludzi bezrobotnych chcących założyć własną działalność. Taki zastrzyk pieniędzy na pewno się przyda na starcie ,tym bardziej że nie trzeba będzie ich zwracać .
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 9:14
W Urzędzie pracy trzeba spełniać pewne warunki by dostać dofinansowanie. Pytałam już w swoim UP i niestety nie kwalifikuję się:( Otojestkasia możesz coś więcej napisać o tym kredycie technologicznym? Chciałabym założyć sklep z rzeczami hand made ale mój wkład własny jest za mały na realizację tego celu.
Cytuj
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 17:51
Tak w UP aby dostać dofinansowanie na działalność gospodarczą trzeba spełniać wszystkie warunki .Ciężko uzyskać taką pożyczkę ,chyba że masz status bezrobotnego .Jeżeli tak to może warto dopytać i zacząć się starać ,dowiedz się w swoim urzędzie być może spełniasz warunki o których mowa.
Cytuj
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:02
Ale żeby w UP dostać takie dofinansowanie to bezrobotnym musisz być minimum rok albo i więcej. Nie jestem do końca zorientowany ale wiem że tam warunki są ciężkie. Trzeba przedstawić odpowiedni biznesplan i utrzymać sie na rynku chyba rok czasu albo i więcej inaczej musisz zwrócić im gotówkę.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 9:32
Starając się o dofinansowanie o dotacje z PUP na otwarcie firmy trzeba być osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy. Zazwyczaj wniosek o dotacje z Urzędu Pracy można złożyć już po miesiącu od rejestracji w urzędzie. Są urzędy w których wnioski składać można zaraz po zarejestrowaniu się, zazwyczaj maksymalnie jest to 3 miesiące.
Odrzucone zostaną wnioski osób, które prowadziły działalność w przeszłości, zazwyczaj maksymalnie w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Dotacji nie dostanie także na pewno osoba, która w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku odmówiła bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji zatrudnienia. UP nie przyzna także dotacji osobom które w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie były skazane za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 10:58
Tak z dofinansowaniem w PUP wiąże się wiele warunków które trzeba spełnić .Słyszałam że nawet są rożne kryteria .Znajoma jak starała się o osobę na staż którą finansował będzie urząd to musiała również przedstawić wiele zaświadczeń .Tak już jest jak starasz się o coś to sam musisz być w porządku.
Cytuj
nani08

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 6:05
Warunki jakie trzeba spełnić by starać si o dofinansowanie są trudne to fakt. Ale to nie jest, że każdy kto nie miał działalności, nie był karany itd może starać się o dofinansowanie. Ja chciałem się starać i co? W tym roku taką możliwość mają lub mieli tylko ci, którzy stracili pracę z winy pracodawcy.
Cytuj
Odpowiedź