• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zakładanie firmy - odliczenie kosztów ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kendzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 19:15
Witam,
jestem w trakcie zakładania własnej działalności gospodarczej to wiąże się z wydatkami. Wiem , ze mając juz działalność mogę sobie niektóre rzeczy odliczyć. Chciałbym, się dowiedzieć czy koszty jakie ponoszę przy zakładaniu tej działalności mogę sobie w jakiś sposób odliczyć od podatku?
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 21:31
Kurcze, ja niestety tak średnio orientuje sie w tym co z kosztami przed rozpoczęciem. Może jeśli udowodnisz że były to koszty szczególnie związane z ruszeniem twojej nieruchomości to wtedy będziesz mógł to odliczyć ale nie wiem też co Ty konkretnie chcesz odliczac.
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 18:18
W zależności co chcesz odliczyć i czy masz na to faktury. Nie jestem pewna czy ze wszystkiego możesz się rozliczyć ale zawsze możesz poprosić o pomoc jakąś księgową, która orientuje się co podlega odliczeniu.
Cytuj
czekoladowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 9:21
Wydaje mi się, że jeśli przed założeniem kupiłeś jakieś maszyny do firmy lub coś w tym stylu to możesz się rozliczyć. Oczywiście pod warunkiem, że masz na to faktury. Tutaj gdzieś na forum był podobny wątek i z tego co pamiętam to z wielu rzeczy można się rozliczyć.
Cytuj
MisiowiaMama

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 19:08
A nie myślałes żeby zapytać o to swoja ksiegową? Wydaje mi sie że takie osoby znają sie na tym doskonale. Ona raczej powinna powiedzieć Ci co możesz odliczyć a co nie. No i wżne jest też to co tak konkretnie kupiłeś i czy jest to ściśle związane z zakładaniem firmy.
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:15
Chyba nie wszystko da sie tak ładne po odliczać. Moim zdaniem cześć kosztów jakie poniosłeś na zakładanie firmy bedziesz mógł sobie odliczyć ale chyba niestety nie wszystko. Może Twoja księgowa bedzie wiedziała co sie da odliczyć a co nie.
Cytuj
Kolorovaa82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 11:40
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chodzi Ci na przykład o zakup sprzętu na samym początku? Jeśli masz już założoną działalność, możesz zostać VATowcem i odliczyć sobie przy składaniu deklaracji podatkowych podatek VAT - dostaniesz zwrot tej różnicy między ceną dla "zwykłych" ludzi i przedsiębiorców. Kuszące jeśli odwiedzasz takie sklepy jak Selgros czy Makro.
Cytuj
Arturro

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 17:23
Chyba możesz sobie odliczyć VAT jeśli masz faktury, ale oczywiście tego, co będzie zaliczane jako koszt przychodu. Nie wiem jak to dokładnie wygląda, wydaje mi się, że poza wyposażeniem takim jak kasa fiskalna itp. oraz ewentualne towary nie da się nic innego odliczyć, ale nie wiem. Jak to mówią, księgowa lekarstwem na wszystko.
Cytuj
Chwile ulotne jak ulotka...
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:49
Zależy o jakich wydatkach mówimy ale większość da się doliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Najlepiej zapytaj księgowej ona Ci doradzi i powie co możesz doliczyć a czego nie możesz.
Cytuj
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 20:24
no księgowa wie wszystko, ale wiadomo za to ma płacone tylko że nie każdy na samym początku decyduje się na księgową ze względu na brak wiekszych dochodów.
Cytuj
Odpowiedź