• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Staż z UP

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Harry

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 15:02
Urząd Pracy rzeczywiście płaci za pracowników. Ja jednak na Twoim miejscu nie brałabym znajomej na staż. Pewnie po cichu liczy na to, że później przyjmiesz ją do pracy. Jeśli nie masz takiego zamiaru to lepiej sobie odpuść bo na końcu się pokłócicie i tyle będzie.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 16:20
Niby dlaczego nie miałaby zatrudniać znajomej? Nawet jeśli znajoma będzie liczyła na pracę po stażu to co w tym złego> Teraz prawie każdy liczy na to, że dostanie pracę po ukończeniu stażu. Ja niedawno miałam na stażu dwie dziewczyny i jedna z nich została, bo świetnie sobie radzi w sklepie:)
Cytuj
MisiowiaMama

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 19:10
Teraz sporo pracodawców korzysta z tej możliwości. Chcą zatrudnić pracownika, i wiedzą że go zatrudnią ale wolą żeby dana osoba najpierw odpracowała sobie staż i Urząd Pracy mu za taka osobę zapłacił a dopiero później oni sami zatrudniają ją na umowe.
Cytuj
JadziaQ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 14:50
No nie wiem co z tym stażem. Na prawdę pracownik nie płaci nic sa pełnoprawnego pracownika przez kilka długich miesięcy ? To chyba tak nie jest, wątpie by tak było. Jakby tak na prawdę było to każda firma miałaby mnóstwo stażystów i stażystek.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 13:59
xena napisał
Za staż płaci Urząd Pracy a ty tylko przyuczasz nowego pracownika. Później możesz ale nie musisz go zatrudniać. Ja osobiście jeszcze nie spotkałam się z firmą, która pozwala pracownikowi zostać. Zazwyczaj później szukają kolejnych osób na staż.
ja z kolei nie spotkałam się z sytuacją w której stażysta odsyłany jest z kwitkiem, ale fakt faktem, że miałam do czynienia wyłącznie z firmami, które potrzebowały pełnoetatowych pracowników do stałej współpracy i po prostu na początek brały na staż. Ale oczywiście pracodawca biorący na staż z PUP nie ma obowiązku zatrudniania osoby po zakończeniu stażu.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 14:53
Najlepiej udaj się sama do urzędu pracy i zapytaj co i jak. Tam powinni udzielić Ci informacji dotyczących zatrudnienia kogoś na staż, nie wiem czy przypadkiem po odbyciu stażu nie musisz zatrudnić stażysty. Na miejscu popytaj co i jak.
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 12:36
Mała Mi napisał
xena napisał
Za staż płaci Urząd Pracy a ty tylko przyuczasz nowego pracownika. Później możesz ale nie musisz go zatrudniać. Ja osobiście jeszcze nie spotkałam się z firmą, która pozwala pracownikowi zostać. Zazwyczaj później szukają kolejnych osób na staż.
ja z kolei nie spotkałam się z sytuacją w której stażysta odsyłany jest z kwitkiem, ale fakt faktem, że miałam do czynienia wyłącznie z firmami, które potrzebowały pełnoetatowych pracowników do stałej współpracy i po prostu na początek brały na staż. Ale oczywiście pracodawca biorący na staż z PUP nie ma obowiązku zatrudniania osoby po zakończeniu stażu.


U nas to niestety normalność. Są oferty staży ale są to tak nieatrakcyjne miejsca,że nikt nie chce się tam dostać, a jak już jest fajne miejsce to ktoś po znajomości najczęściej go dostaje. Niestety taka rzeczywistość w PUP.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 15:14
Najlepiej idź do urzędu i sama zapytaj się co i jak. Tobie pewnie powiedzą jak to wygląda od strony pracodawcy za co oni płacą i czego od ciebie oczekują. Jeżeli zdecydujesz się przyjąć kogoś na staż i tak cię taka wizyta tam czeka.
Cytuj
Odpowiedź