• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki rodzaj działalności

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:32
A to jest własnie nasza kochana polska rzeczywistość. Wiadomo ze u nas wszystko skonstruowane jest tak żeby jak najwięcej wyciągnąć od obywateli. A to że Ty po założeniu działalności i opłaceniu wszystkich podatków nie bedziesz mieć dla siebie pieniędzy to nikogo nie obchodzi. Ważne że oni mają swoja kase w kieszeni.
Cytuj
Miecio124

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 21:18
No niestety. I oni się dziwą że polacy wolą wyjechać za granice i tam otworzyć jakąś działalność. Moim zdaniem to bardziej sie opłaca. Mój znajomy właśnie coś takiego sobie wymyślił. Wyjechał do Niemiec i tam otworzył sklep z częściami samochodowymi. Bardziej opłacało mu się później szukać klientów w polsce, nie musiał płacić aż tak dużych podatków.
Cytuj
Marysia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 23:29
Tak to prawda rodacy sami przekonali się ze w Polsce wszystko jest robione aby tylko jak najwięcej zarobionych przez nas pieniędzy oddać .Dlatego wielu z nich zdecydowało się opuścić kraj i założyć działalność poza granicami kraju bo to się lepiej opłaca ,ale wcale się nie dziwie.
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 8:04
Jak tylko założysz działalność gospodarczą to od razu jesteś zobowiązany do płacenia składek ZUS.U nas niestety są dość wysokie opłaty i koniecznie trzeba zapłacić w terminie .A mnie ciągle zastanawia jak ludzie zakładają działalność i nie płacą ubezpieczenia w ZUS tylko w KRUS na czym to polega .Podobno jest o wiele tańsze .
Cytuj
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 14:11
Wielu moich znajomych prowadzi działalność gospodarczą a ubezpieczenie opłacają w KRUS .Wiem tylko że muszą posiadać gospodarstwo rolne aby takie ubezpieczenie opłacać .Na pewno jest o wiele niższe niż w ZUS .A może wiecie jak założyć działalność gospodarczą aby być płatnikiem KRUS a nie ZUS?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 14:24
Romek napisał
Wielu moich znajomych prowadzi działalność gospodarczą a ubezpieczenie opłacają w KRUS .Wiem tylko że muszą posiadać gospodarstwo rolne aby takie ubezpieczenie opłacać .Na pewno jest o wiele niższe niż w ZUS .A może wiecie jak założyć działalność gospodarczą aby być płatnikiem KRUS a nie ZUS?
Może się zdarzyć sytuacja, ze rolnik mimo założenia działalności gospodarczej wciąć odprowadza składki do KRUS. Musi jednak podlegać temu ubezpieczeniu przez co najmniej 3 lata i nadal prowadzić działalność rolniczą lub stale pracować w gospodarstwie rolnym, obejmującym obszar użytków rolnych powyżej 1 ha przeliczeniowego. Powinien ponadto złożyć w KRUS oświadczenie o kontynuowaniu tego ubezpieczenia w terminie 14 dni od rozpoczęcia wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej lub rozpoczęcia współpracy przy prowadzeniu tej działalności. Nie może być pracownikiem i pozostawać w stosunku służbowym.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 17:23
To znaczy że jak ja posiadam gospodarstwo rolne od roku to nie mam szans na prowadzenie działalności gospodarczej i opłacaniu składek KRUS , mimo że posiadam 1 ha przeliczeniowy ?A ile wynoszą składki KRUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą ?
Cytuj
Czarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 19:22
O ja też chętnie bym sie chciał dowiedzieć ile może wynosić takie opłacenie składek. Nie wiedziałem w ogóle że nie trzeba wtedy rezygnować z KRUSU. Byłem przekonany że jak zakłada się działalność gospodarczą to automatycznie przechodzi sie na ubezpieczenie o zusu.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 10:31
A masz jakąś znajomą księgową? Może ona by Ci coś podpowiedziała jak i od czego zacząć, oraz jak masz się rozliczać. Ja właśnie tak zaczynałam. Kierowała moimi działaniami księgowa, która miała już spore doświadczenie w tej kwestii.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 14:40
Czarek napisał
O ja też chętnie bym sie chciał dowiedzieć ile może wynosić takie opłacenie składek. Nie wiedziałem w ogóle że nie trzeba wtedy rezygnować z KRUSU. Byłem przekonany że jak zakłada się działalność gospodarczą to automatycznie przechodzi sie na ubezpieczenie o zusu.


No pewnie, że nie trzeba jeżeli się opłacasz w KRUSIE minimum trzy lata to możesz sobie normalnie firmę założysz i składki w KRUS są o wiele naprawdę o wiele niższe niż w ZUS więc się nie ma co zastanawiać.
Cytuj
Odpowiedź