• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki rodzaj działalności

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 10:40
Ja oczywiście uważam tak samo jak wy, że zarobki rzędu 500 zł miesięcznie to za mało by otworzyć działalność. Tylko pytanie czy można tak zarabiać "na lewo"? Co jeśli US się dowie? Nie trzeba się w żaden sposób rozliczać jako osoba fizyczna? Pytam oczywiście z ciekawości. Moja żona też chce zająć się biżuterią i zastanawiam się czy nikt jej nie podkabluje do Skarbówki.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 13:56
darecki napisał
Ja oczywiście uważam tak samo jak wy, że zarobki rzędu 500 zł miesięcznie to za mało by otworzyć działalność. Tylko pytanie czy można tak zarabiać "na lewo"? Co jeśli US się dowie? Nie trzeba się w żaden sposób rozliczać jako osoba fizyczna? Pytam oczywiście z ciekawości. Moja żona też chce zająć się biżuterią i zastanawiam się czy nikt jej nie podkabluje do Skarbówki.
Przychód rozliczy pan w PIT jako inne źródła.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 17:07
O jakie świetne rozwiązanie nie musimy obawiać się złośliwych sąsiadów , możemy prawnie wszystko rozliczyć . Bo ja własnie takich konsekwencji się obawiałam ,a teraz spokojnie mogę zająć się moją pracą nie myśląc o tym że nie założyłam działalności i nie odprowadzam składek , ale gdy moja sytuacja się poprawi na pewno tak zrobię .
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 21:09
A od takiego zarobku można sobie później coś odliczyć? Np jak ktoś ma dzieci a ma taka małą działalność jak szycie czapek, no dochód nie jest z tego wielki ale jakiś tam jest. fajnie by było jak by można póżniej coś jeszcze od tego odliczyc.
Cytuj
Karol77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 23:48
Ale jak będziemy odliczać zarobki z innych źródeł to nie musimy zapłacić od tego podatku .Bo tak się wczytuje i nie łapie trochę .Myślę że jak wykażemy dodatkowy dochód w PIT to musimy zapłacić podatek czy mam racje czy coś pokręciłem ,może źle rozumuje .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 9:05
Karol77 napisał
Ale jak będziemy odliczać zarobki z innych źródeł to nie musimy zapłacić od tego podatku .Bo tak się wczytuje i nie łapie trochę .Myślę że jak wykażemy dodatkowy dochód w PIT to musimy zapłacić podatek czy mam racje czy coś pokręciłem ,może źle rozumuje .

Jeśli przychody nie są wyraźnie zwolnione z PIT, mogą stanowić przychód z innych źródeł. Pełen katalog zawiera art. 10 ust. 1 ustawy o PIT, w którym znalazły się również „inne źródła”. Jeśli nie jesteśmy w stanie przyporządkować uzyskanego przychodu do żadnego ze źródeł wyraźnie nazwanych, a jednocześnie nie jest on objęty żadną z podatkowych preferencji (zwolnieniem lub zaniechaniem poboru podatku), to zasadniczo powinniśmy go wykazać w zeznaniu rocznym właśnie jako przychód z innych źródeł.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 10:13
A czy handmade kwalifikuje się do jakiejś grupy źródeł i czy jest objęty jakimś podatkiem? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Chyba zrobię tak jak radzicie. Na razie sobie odpuszczę działalność gospodarczą. Poczekam aż biznes się rozwinie. Postaram się zainwestować w jakąś reklamę, może wtedy szybciej mi to pójdzie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 10:39
zuzannaanna napisał
A czy handmade kwalifikuje się do jakiejś grupy źródeł i czy jest objęty jakimś podatkiem? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Chyba zrobię tak jak radzicie. Na razie sobie odpuszczę działalność gospodarczą. Poczekam aż biznes się rozwinie. Postaram się zainwestować w jakąś reklamę, może wtedy szybciej mi to pójdzie.
Wszystko zależy od skali działalności jaką chce Pani prowadzić. Założenie własnej działalności oczywiście obliguje do prowadzenia księgowości, płaceniem składek ZUS, podatków itd. Radze skontaktować się z biurem rachunkowym.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 11:41
hm no dobra a co jeśli np rozlicze sobie takie 400 zł jako inne źródło przychodu - musze podawać skąd je mam, w sensie z jakiej firmy? przecież logiczne że jesli sama sobie sprzedaje jakiś handmade to skarbówka najpierw zapyta do dobra od kogo masz kase - jesli od firmy to dlaczego ta firma tego nie rozliczyla, albo inna sytuacja - jesli np zarbiam na allegro na tej biżu i mam te 400 zł miesięcznie to mnie zapyta o DG bo ich nie bedzie interesowało to że nie starczy mi na opłacenie składek zus. :( polska
Cytuj
be free like a child
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:16
Dokładnie o to mi chodzi. Skarbówka może wypytywać dlaczego nie chcę założyć działalności skoro zarabiam tyle by opłacić ZUS. Nikogo już nie zainteresuje to, że po zapłaceniu podatków zostanę bez grosza. Dziwny ten kraj.
Cytuj
Odpowiedź