• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy pracując w domu mogę sobie odliczyć prąd itd?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Vera

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 10:56
Witam
Od roku pracuję w domu przy komputerze i ostatnio znajoma zapytała mnie dlaczego nie odliczam sobie prądu. Szczerze mówiąc nie wiedziałam co jej odpowiedzieć bo myślałam, że nie mogę tego robić. Wiecie może coś na ten temat? Fajnie by było gdyby była taka możliwość bo przed komputerem spędzam naprawdę dużo czasu a prąd kosztuje. Płacę średnio 550 zł za prąd co dwa miesiące.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 17:06
A masz założoną działalność gospodarczą? Jeśli tak to wydaje mi się, że możesz ze spokojem odliczać prąd. Najlepiej zapytaj o to jeszcze w urzędzie, żeby potem nie było problemów. Ja mam firmę w biurze poza domem i odliczam prąd, paliwo itd.
Cytuj
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 19:54
majac działalność gospodarczą można sobie odliczyć prad? NO co wy mówicie. To przecież osoby majace biuro też korzystają z prądu , muszą za niego płacić. Takie osoby też moga sobie odliczyć prąd? Na jakiej zasadze to działa? Kiedy go sobie można odliczyć a kiedy nie?
Cytuj
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 22:02
NIe no dla mnie to już jest lekka przesada. ja rozumiem że jak ma sie działalnośc gospodarcza to wiele można sobie odliczyc. Ale bez przesady. Żeby nagle tak wszystko było za darmo. To może niech każdy otworzy działalność i nie bedziemy płacić za prad.
Cytuj
Czarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 22:17
Dla mine to też już jest przesada. Troche z tym przeginacie. Przecież jak można było by sobie odliczyć prąd to co za opłaty ponosiły by osoby prowadzące działalność gospodarczą. Praktycznie żadnych.
Cytuj
Ilona88

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 11:49
Nie no jak dla mnie to powinno się odliczać prąd. Przeciez jak pracuje sie domu i jeszcze przy komputerze to jakis procent całego rachunku za prąd powinno się móc odliczyć. W koncu sa to koszta, ktorych nie byloby gdyby nie komputer;
Cytuj
AgataMad

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 12:52
To jest jakaś kpina. Teraz firmy chcą wszystko sobie odliczać. Przynosić same zyski, zero strat. Niektóre firmy powinny przemyslec co robia bo to staje sie juz niepoważne, takie postępowanie jest według mnie niedopuszczalne.
Cytuj
Skoot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 19:38
To bardzo dobry patent właśnie dla osób które swoją prace wykonują głównie na sprzęcie elektronicznym mający własną działalność. Nie wiem jak to ugryźć jeśli wykonujesz swoją prace w domu bo jak odliczysz tylko komputer skoro w domu masz także telewizor, pralkę, lodówkę itp.? Te sprzęty także są prądożerne.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 11:03
Niestety nie wiem czy można odliczyć prąd prowadząc firmę w domu... Najlepiej zapytaj swoją księgową:) na pewno będzie wiedziała. Moim zdaniem to dobrze, że firmy mogą wiele rzeczy odliczać w końcu płacą ogromne podatki i składki ZUS.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 11:37
Wszyscy wszystko chcieliby by odliczać. Ja rozumiem, że firmy płacą składki itd ale to nie powód by korzystać z każdej ulgi jaką tylko wymyśli rząd. Szkoda, że o zwykłych ludziach nie pomyślą. My też płacimy podatki a nie możemy praktycznie nic odliczać. Kiedyś można było odliczyć materiały z budowy domu lub remontu teraz nawet już tego nie ma.
Cytuj
Odpowiedź