• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Wynajem długoterminowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pestka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2022 13:08
Zastanawiam się nad samochodem na firmę. Na początku planowalam wziąć leasing na auto, ale nie wiem czy dostanę z uwagi na to, ze firma istnieje krócej niż rok (słyszałam, że banki oraz inne instytucje bardzo niechętnie udzielają finansowania dla nowych firm).

Czy ktoś może przerabiał temat wynajmu długoterminowego? Czy jest korzystniejszy od leasingu czy nie?
Cytuj
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2022 10:16
pestka napisał
Zastanawiam się nad samochodem na firmę. Na początku planowalam wziąć leasing na auto, ale nie wiem czy dostanę z uwagi na to, ze firma istnieje krócej niż rok (słyszałam, że banki oraz inne instytucje bardzo niechętnie udzielają finansowania dla nowych firm).

Czy ktoś może przerabiał temat wynajmu długoterminowego? Czy jest korzystniejszy od leasingu czy nie?


To zalezy. Opłaca się na pewno w wybranych okolicznościach. W sytuacji, w której nie chcesz przeznaczać czasu na zarządzanie flotą pojazdów. Kiedy nie chcesz marnować czasu na formalności, przeglądy, kupno ubezpieczenia. Czy niezbędne naprawy. Zerknij sobie najlepiej na stronę Master1, jest to obecnie najpopularniejsza w Polsce firma wynajmująca samochody. Tematyka wynajmu długoterminowego jest tam lepiej opisana.
Cytuj
Adrian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2022 12:47
Sam się nad tym zastanawiam. Jednak nurtuje mnie jedno. Jakie jest podejście firmy w sytuacji oddawania samochodu? Czy nie czepiają się rysek itp?
Cytuj
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2022 9:50
Jeśli pytasz się o uszkodzenia, to wszystko zależy od tego jakie są to uszkodzenia. Od naprawy większych uszkodzeń jest ubezpieczenie. Auto na wynajmie posiada ubezpieczenie ac, tak wieć wszystko powinno się zgłosić wcześniej. A jeśli chodzi o drobniejsze wady, tak jak ryski, to wiadomo, że coś zawsze się znajdzie (szczególnie jesli użytkuje się auto dłużej).
Wynajmuję obecnie drugie już auto w Master1. Jak oddawałem pierwsze, to nie czepiali się niczego.
Cytuj
barubar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2022 13:43
Zdecydowałem się na wynajem oraz podam tutaj swój przykład.
Kia Proceed GT. Wartość 145000 zl.
W cenie pełne ubezpieczenie, serwis, naprawy eksploatacyjne (klocki, tarcze, zawieszenie, klima itp.) po mojej stronie jest tylko paliwo i plyn do spryskiwaczy. Nic mnie nie interesuje.
Przez 3 lata. Bez żadnych, absolutnie żadnych innych kosztów. Mysle że oferta mega opłacalna, gdyż jestem pewny ze przez 3 lata mniej wiecej tyle straci na wartosci to auto. Także z mojej perspektywy bardzo oplacalna opcja. Nie wszędzie najem sie oplaca. Trzeba szukac.
Cytuj
Sławoj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2022 12:28
Faktycznie wygodna opcja. Napisz jednak jeszcze w jakiej firmie wynajmujesz?
Cytuj
barubar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2022 9:38
Master1. Dodam, że ogólnie marka samochodu nie miała dla mnie takiego znaczenia, zwracałem uwagę na cyferki, to co oferuje auto oraz ogólnie co mam w pakiecie wynajmu. W niektórych firmach nie oferują na przykład ubezpieczenia. Tutaj ubezpieczenie jest, a sama wysokość raty bardzo korzystna.
Cytuj
bertele

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.4.2022 7:20
Sam obecnie zastanawiam się czy brać leasing z dużym wykupem czy wziąć auto w wynajem. Czy wszystkie wynajmy długoterminowe są restrykcyjne przy oddaniu auta ? Pytam bo mam syna 4 letniego, który nie należy do aniołów
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.4.2022 8:44
Oddawałem ostatnio auto po wynajmie długoterminowym w Master1. Rzeczoznawca do którego oddawałem auto, dość dokładnie wszystko oglądał, ale zwykle nie płaci się za ślady standardowego użytkowania auta. Wiadomo, że po 3 latach auto nie będzie wyglądało jak nowe. Jeśli nie ma jakichś wiekszych uszkodzeń,zadrapań, to nie powinni się raczej czepiać ;) Zresztą możesz dopytać sie w firmie o szczegółowe warunki zwrotu auta.
Cytuj
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2022 10:49
Nie wiem czy zwróciliście również uwagę na wysokie ceny samochodów. Samochody nowe, jak i używaane stały się coraz droższe. Jeszcze do niedawna taką Corse w podstawowym modelu mozna było kupić w cenie 37000, obecnie cena to jakieś 60000. Podobnie bywa z innymi modelami. NIe ma możliwośći kupienia samochodu Kia z salonu w cenie poniżej 60 000 zł.

W tej sytuacji wynajem okazuje się o wiele korzystny niż jeszcze kilka lat temu. Płaci się jedna ratę miesięcznie, za 4-5 lat wynajmu albo jeszcze szybciej mozna wymienić auto na nowe. Największy wybor aut obecnie ma wspomniany tutaj Master1.
Cytuj
Odpowiedź