• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Mały zus- jak długo?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Belea

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:34
Witam,
niedawno założyłam niewielką działalność gospodarczą. Niestety nie za bardzo jeszcze jestem obeznana w tych formalnych sprawach i płatnościach. Ostatnio zaczęłam zastanawiać sie jak długo będę płacić mały Zus? Ktoś bardziej obeznany niż ja mógłby mi to przybliżyć?
Cytuj
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 23:02
Hmm jak dobrze udało mi sie mnie samą doinformować to mały zus będziesz płaciła tylko przez dwa lata a później niestety już nie będziesz miała takiej możliwości. Nasze Państwo musi w końcu kiedyś zacząć na nas zarabiać.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:48
Niektórzy właściciele firm mają prawo do ulgi na początku prowadzenia działalności, nazywane jest to właśnie małym ZUSem. Okres ochronny mija po 24 miesiącach. Składki w takim wypadku obliczane są od minimalnej miesięcznej podstawy wymiaru wynoszącej 30 proc. minimalnego wynagrodzenia. Płacąc duży ZUS podstawa wymiaru to 60 proc. Konsekwencją są oczywiście wyższe opłaty.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Italiano

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 15:41
Też gdzieś czytałem że taki mały zus obowiązuje przez dwa lata. Ale troche ciulowe jest to ze nie każda osoba która otwiera własna działalność gospodarczą wie że moze starać sie o ten mały zus i płacić mniej. Często niedoinformowani ludzie płacą całość.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.6.2014 18:35
Mały zus płacisz przez dwa lata, później niestety kwota jest raz większa.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 13:12
Mały zus trwa dwa lata i ani dnia dłużej, jeżeli przerwiesz działalność np po roku i otworzysz drugą zostaje Ci jeszcze rok małego zusu. Po dwóch latach jest to już pełna kwota, która wynosi ponad 800zł
Cytuj
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 17:17
O matko aż 800 zł sie płaci? Oni chyba powariowali.Przecież jak ludzie chcieli by zarabiac na własnych interesach to ile trzeba wyciągać na miesiąc żeby popłacić wszystkie opłaty plus tak wysoki ZUS.
Cytuj
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 19:49
lae oni żerują na osobach które założyły własna działalność. I jak tu takie osoby mają zatrudniać inne i jak ma maleć bezrobocie jak osoby ktore chcą sie rozwijać i mieć własną działalność muszą ponosić tak wysokie koszta.
Cytuj
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 20:41
To już wiem czemu ludzie nie chcą zatrudniać innych tak chetnie i dlaczego sporo osób ma tak zwane śmieciowe umowy. Państwo zamiast wspomagać osoby mające działalność gospodarczą to jeszcze bardziej im ułatwiają rozwój niestety.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 21:01
Szkoda ze ten mały zus jest tylko przez dwa lata. Moim zdaniem nasze Państwo powinno iść w jakis sposób na ręke tym którzy chcą zatrudniać innch i oferować takiej osobie jakieś zniżki na ubezpieczenie,może wtedy bezrobocie było by mniejsze
Cytuj
Odpowiedź