• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Mały zus- jak długo?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 21:40
Co Ty dobre jest to że mają taki mały zus przez te dwa lata.Jak by nasze Państwo chciało to nawet na te dwa lata by sie nie zgodzili tylko od początku chcieli by aby płacili im całośc. Jak dla mnie to co jest teraz jest dobrym rozwiązaniem.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:38
Przez dwa lata możesz cieszyć się mniejszymi opłatami. Po tym okresie opłaty zaczną Cię pomału zżerać. To dobry patent bo zawsze to lepiej na starcie. Nie orientuję się jaka to konkretnie kwota ale myślę że wszystkiego dowiesz się w ZUS-ie.
Cytuj
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:53
Tylko przez dwa lata masz mały zus później jednak już nasze państwo ma dla Ciebie mniej przyjemne kwoty. Ale przynajmniej przez dwa lata masz spokój i zarabiasz głownie na siebie później niestety oni muszą zacząć zarabiać na Tobie a Ty na nich.
Cytuj
gumisie997

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 17:23
Jak dla mnie ten mały zus wcale nie jest taki mały. Na samym początku działalności jest mniej zysków, a więcej wydatków. Sam wkład własny, jeśli nie ma możliwości na dofinansowanie z PUP czy z UE. To jest główny powód dla którego ociągam się z założeniem DG. Chyba lepiej najpierw działac na czarno i zadbać o reklamę a dopiero potem legalnie rozkręcić firmę. Nie ma co się dziwić, że ludzie wyjeżdżają za granicę, skoro Państwo zniechęca do działania.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 14:02
Mały zus niestety trwa tylko dwa lata. Dla mnie to niepojęte, że zakłada się firmę i nie masz możliwości nawet wyjść na prostą bo te 400zł i tak to duża kwota. Powinno być przez dwa lata po 200zł, a po dwóch 400 i po pięciu dopiero 800zł. Nie mam pojęcia co zrobię gdy przyjdzie mi płacić 800zł..
Cytuj
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 12:18
gumisie997 napisał
Jak dla mnie ten mały zus wcale nie jest taki mały. Na samym początku działalności jest mniej zysków, a więcej wydatków. Sam wkład własny, jeśli nie ma możliwości na dofinansowanie z PUP czy z UE. To jest główny powód dla którego ociągam się z założeniem DG. Chyba lepiej najpierw działac na czarno i zadbać o reklamę a dopiero potem legalnie rozkręcić firmę. Nie ma co się dziwić, że ludzie wyjeżdżają za granicę, skoro Państwo zniechęca do działania.


No nie wiem. Działanie na czarno jest bardzo ryzykowne więc ja bym nie ryzykowała. Owszem masz rację z tym, że na początku jest więcej wydatków i trudno zarobić na zus i z tym się zgadzam, ale prawda jest taka, że ja wolałabym ciułać powoli na ZUS niż stresować się pracą na czarno.
Cytuj
invest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 13:04
Niestety tylko dwa lata. Jest to i dużo i mało zarazem. Bo przez dwa lata zus i tak nie jest taki mały jakby się chciało 420zł to i tak dużo ale te 800 to mega przesada. Mam nadzieję, że jak ja dojdę do tego czasu zus będzie już mniejszy ale wątpię
Cytuj
Odpowiedź