• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Biznesplan - co radzicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
strzelec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 21:26
Witam. Właśnie przymierzam się do otworzenia sklepu z pamiątkami w miejscowości uzdrowiskowej. Jest to moja pierwsza działalność. Czy dam radę sama napisać dobry biznesplan, czy lepiej powierzyć to specjaliście? Staram się o dofinansowanie z gminy. Ile mniej więcej kosztuje kosztuje zamówienie dobrego biznesplanu?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

25.4.2016 21:42
strzelec napisał
Witam. Właśnie przymierzam się do otworzenia sklepu z pamiątkami w miejscowości uzdrowiskowej. Jest to moja pierwsza działalność. Czy dam radę sama napisać dobry biznesplan, czy lepiej powierzyć to specjaliście? Staram się o dofinansowanie z gminy. Ile mniej więcej kosztuje kosztuje zamówienie dobrego biznesplanu?


Jaki biznesplan jest potrzebny? CO to za dotacja z gminy?
Czy to jest biznesplan na drukach gminy czy nie?
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Blazej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 9:48
Stanisław Bińkiewicz napisał
strzelec napisał
Witam. Właśnie przymierzam się do otworzenia sklepu z pamiątkami w miejscowości uzdrowiskowej. Jest to moja pierwsza działalność. Czy dam radę sama napisać dobry biznesplan, czy lepiej powierzyć to specjaliście? Staram się o dofinansowanie z gminy. Ile mniej więcej kosztuje kosztuje zamówienie dobrego biznesplanu?


Jaki biznesplan jest potrzebny? CO to za dotacja z gminy?
Czy to jest biznesplan na drukach gminy czy nie?
To są różne rodzaje? Moze Pan przybliżyć, co powinien zawierać taki biznesplan itd.?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 13:34
Blazej napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
strzelec napisał
Witam. Właśnie przymierzam się do otworzenia sklepu z pamiątkami w miejscowości uzdrowiskowej. Jest to moja pierwsza działalność. Czy dam radę sama napisać dobry biznesplan, czy lepiej powierzyć to specjaliście? Staram się o dofinansowanie z gminy. Ile mniej więcej kosztuje kosztuje zamówienie dobrego biznesplanu?


Jaki biznesplan jest potrzebny? CO to za dotacja z gminy?
Czy to jest biznesplan na drukach gminy czy nie?
To są różne rodzaje? Moze Pan przybliżyć, co powinien zawierać taki biznesplan itd.?
Blazej napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
strzelec napisał
Witam. Właśnie przymierzam się do otworzenia sklepu z pamiątkami w miejscowości uzdrowiskowej. Jest to moja pierwsza działalność. Czy dam radę sama napisać dobry biznesplan, czy lepiej powierzyć to specjaliście? Staram się o dofinansowanie z gminy. Ile mniej więcej kosztuje kosztuje zamówienie dobrego biznesplanu?


Jaki biznesplan jest potrzebny? CO to za dotacja z gminy?
Czy to jest biznesplan na drukach gminy czy nie?
To są różne rodzaje? Moze Pan przybliżyć, co powinien zawierać taki biznesplan itd.?


Nie ma różnych rodzajów, biznesplan może różnić się formą i informacjami,które zawiera. Jeśli chodzi o formę, biznesplan może być napisany przykładowo na drukach danej Instytucji, np. PUP dla osób bezrobotnych ubiegających się o środki na rozpoczęcie działalności posiada druki udostępniane na swojej stronie. Fundacje pozarządowe również maja swoje druki. Banki udzielające kredytów na działalność, posiadają swoje formularze, które trzeba uzupełnić, czasami biznesplan pisze się nie w formularzach, ale opisowo, uwzględniając informacje, które są niezbędne dla oceny wniosku.
Biznesplan powinien zawierać min. opis firmy, dane teleadresowe, opis projektu przedsięwzięcia, co zmiany wniosą do dalszego rozwoju firmy, analizę SWOT /słabe i mocne strony przedsięwzięcia oraz szanse i zagrożenia /, analiza konkurencji. W dalszej części następuje analiza finansowa - wartościowe ujęcie wyników planowanego przedsięwzięcia.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
strzelec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 20:20
Pomyliłam się. Chcę się starać o dofinansowanie z UP.Wiem,ze trzeba tam wypełnić wniosek, ale zastanawiam się czy dam radę? O ile pierwsza i ostatnia część nie sprawiają mi trudu, to jednak te pozostałe - owszem. Nie wiem jak ustalić przewidywane koszty i przychody. Dlatego chciałabym, żeby mi ktoś pomógł.
Cytuj
Maciej Wrotniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1 razy

Wyślij wiadomość

26.4.2016 20:35
To najważniejsza część, należy dobrze się do niej przygotować, bo to kluczowy czynnik sukcesu lub jego braku. W takiej sytuacji radzę poradzić się znajomych lub osób, które prowadzą podobne biznesy. Ew. skorzystać z porad eksperta z doświadczeniem w pisaniu biznesplanów. W tym wypadku mogę polecić swoją osobę. Zapraszam do kontaktu i współpracy.
Cytuj
W przypadku wątpliwości proszę o kontakt.
Maciej Wrotniak
+48 504 155 060
biznes.plan@o2.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2016 7:38
strzelec napisał
Pomyliłam się. Chcę się starać o dofinansowanie z UP.Wiem,ze trzeba tam wypełnić wniosek, ale zastanawiam się czy dam radę? O ile pierwsza i ostatnia część nie sprawiają mi trudu, to jednak te pozostałe - owszem. Nie wiem jak ustalić przewidywane koszty i przychody. Dlatego chciałabym, żeby mi ktoś pomógł.


Bardzo chętnie pomogę. Proszę o kontakt
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
strzelec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 10:12
Bardzo Panom dziękuję za podpowiedzi i zaoferowanie swojej pomocy. Skorzystam z pomocy osoby mieszkającej w mojej miejscowości. Jestem już wstępnie umówiona. Stwierdziłam, że najbardziej odpowiada mi osobisty i bezpośredni kontakt z doradcę. Będę mogła na bieżaco dopytać.
Cytuj
Odpowiedź