• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile trwa założenie własnej firmy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Agata7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 19:45
Ostatnio coraz poważniej zastanawiam sie nad rozwinięciem własnej działalności gospodarczej. Mam wrażenie że troche sie znam na pewnej dziedzinie i ta działalność mogła by przynieść mi spore dochody. Niestety nie orientuje się ile trwa założenie własnej firmy. Ile trzeba czekać na konkretne pozwolenia i papierki by móc zacząć działać na własną ręke?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 15:28
Obecnie firmę można założyć dość szybko. Mozna to czasem zrobić nawet w jeden dzień. Warunkiem jest to, aby w danym mieście funkcjonowało miejsce gdzie można załatwić większość formalności. Jakiś czas temu w Polsce zaczęło obowiązywać Najpierw wprowadzono tzw. „jedno okienko”, umożliwiające załatwienia wielu spraw i czynności rejestracyjnych w jednym miejscu. Często nie trzeba więc krążyć już między urzędem gminy, GUSem, ZUSem i US
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 23:33
Moim zdaniem może to potrwać do kilku tygodniu. Jeśli jest to taka podstawowa działalność gospodarcza. Wiesz, musisz sobie załatwić ewentualny lokal, jakieś pozwolenia, mozesz się postawać o dotacje lub dofinansowanie a to oczywiście wszystko trwa.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 0:51
To zależy jaką działalność chcesz otwierać i ile bedziesz potrzebowała na to dokumentów. Nie od dziś wiadomo ze urzędnicy w takich przypadkach wymagają do nas takich zaświadczeń że głowa mała. Przy zakładaniu działalności to musisz się uzbroić w duużo cierpliwości
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 11:36
u nas w miescie jest jedno okienko i działa fajnie i sprawnie załozyłam firme w sumie w jeden dzien i to bez jakiś wielkich kolejek - wszstko kwestia organizacji tak naprawde i chęci pracownikow a raczej urzednikow ;)
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:35
mutual to miałes farta bo ja łaziłam od okienka do okienka, potem jakies papierki i w sumie w 4 dniach sie zamknełam bo co chwile coś nie grało ;) ale u nas na poludniu tak juz jest ze zadnych standardow obslugi nie ma w urzedach
Cytuj
be free like a child
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 20:16
animka, ja również jestem z południa, a mój mąż założył tu firmę w dosłownie dwa dni, w pierwszym pobrał jakieś dokumenty do wypełnienia, pani w okienku zaznaczyła mu co koniecznie musi wypisać, a w drugim zaniósł już wypełnione. Więcej już nie załatwiał, żadnych pozwoleń innych nie dostawał. Praktycznie bez kolejek. Później jedynie jeszcze wyrabiał pieczątkę. Szczerze mówiąc ja więcej nerwów straciłam, jak rejestrowałam auto, zakładanie firmy poszło jak z płatka.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:15
Co prawda jakiś tam ZUS czy coś takiego załatwiałem przez kogoś, ale samo założenie działalności zajęło mi jedną wizytę w urzędzie. Jako, że jestem w gorącej wodzie kąpany i musiałem mieć wszystko od razu w tym samym dniu poza wpisem do rejestru załatwiłem tez pieczątkę, kredyt a nawet zdążyłem kupić kilka rzeczy na firmę ;D wszystko odbyło się krótko, zwięźle i na temat.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:01
Założenie firmy to dosłownie 15 minut i można to zrobić przez internet składając wniosek i później podpisując go w urzędzie miasta. Następnie trzeba udać się do ZUS. Oczywiście wszystko zależy jaką działalność chcesz otworzyć. Przy działalności internetowej mi to zajęło dosłownie jeden dzień.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:32
Fakt, samo założenie to chwila, gorzej później z tymi wszystkimi podatkami, vatami, fakturami i Bóg wie czym jeszcze. Jak nie miałam do czynienia z działalnością gospodarczą, to wszystko wydawało mi się proste i przyjemne - niezależność, szefowa sama sobie... dopiero kiedy mąż założył działalność i zobaczyłam jak to wygląda w rzeczywistości stwierdziłam, że na razie sobie daruję temat. Wystarczy, że on mnie czasem wykorzystuje do papierkowej roboty i biegania po urzędach.
Cytuj
Odpowiedź