• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dotacja z UP.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 16:05
Witam.Chciałbym otworzyć działalność gospodarcza w oparciu o dotację z UP dla bezrobotnych.Czy bede musial sie rozliczyć z kazdej wydanej zlotówki na firmę?Tzn. przedstawić faktury czy rachunki?Jak to wyglada?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

23.4.2016 9:59
Klems napisał
Witam.Chciałbym otworzyć działalność gospodarcza w oparciu o dotację z UP dla bezrobotnych.Czy bede musial sie rozliczyć z kazdej wydanej zlotówki na firmę?Tzn. przedstawić faktury czy rachunki?Jak to wyglada?


Dotacje mają to do siebie, że trzeba je rozliczyć. Po zakończeniu okresu finansowania, bodajże do 90 dni, trzeba przedstawić rozliczenie na stosownych drukach. Oczywiście zakupów można dokonać zarówno na podstawie faktur, jak też rachunków czy umowy cywilnoprawnej. Ich kopie trzeba załączyć do rozliczenia.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 11:34
Witam.
Jeżeli dostałam dofinansowanie z UP i nie będę miała jednak rachunków na cała kwotę to mam ta niewykorzystaną zwrócić? O co chodzi z ta umową cywilnprawną?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 12:58
Klems napisał
Witam.Chciałbym otworzyć działalność gospodarcza w oparciu o dotację z UP dla bezrobotnych.Czy bede musial sie rozliczyć z kazdej wydanej zlotówki na firmę?Tzn. przedstawić faktury czy rachunki?Jak to wyglada?


Po uruchomieniu dotacji, jest czas na jej rozliczenie, robi się to na drukach Urzędu i załącza ksera faktur ewentualnie umów cywilnoprawnych.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 20:42
Czy pieniądze z dofinansowania mogę przeznaczyć na zakup samochodu dostawczego? Jak na razie zdania wśród moich znajomych są podzielone. Chyba najlepiej będzie jak zapytam o to w moim UP? Dofinansowania jeszcze nie mam, jestem zarejestrowana jako bezrobotna i przymierzam się z mężem do handlu obwoźnego.
Cytuj
Milewat

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 11:11
Czy osoba bezrobotna pozbawiona prawa do zasiłku ma prawo starać się o dofinansowanie z UP? Czy jest osoba w UP, która pomoże w składaniu wniosku i mniej więcej podpowie jak to ma wyglądać? Jestem zielony w temacie własnej działalności. Przymierzam się z kolega do jej otworzenia /firma remontowa/. Obaj mamy doświadczenie i wykształcenie w tym kierunku.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 17:30
ella napisał
Czy pieniądze z dofinansowania mogę przeznaczyć na zakup samochodu dostawczego? Jak na razie zdania wśród moich znajomych są podzielone. Chyba najlepiej będzie jak zapytam o to w moim UP? Dofinansowania jeszcze nie mam, jestem zarejestrowana jako bezrobotna i przymierzam się z mężem do handlu obwoźnego.


W PUP w Piotrkowie Tryb. wysokość środków na zakup środka transportu nie mogła przekraczać 50% dotacji (wyjątkiem były działalności w której samochód jest głównym narzędziem pracy).
I jeszcze ważna uwaga - dotacja nie mogła być przeznaczona min. na handel obwoźny. Warto wejść na stronę swojego UP w zakładkę dla osób bezrobotnych - środki na podjęcie działalności - tam są na pewno regulamin i wniosek, z których wynikają zasady.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 17:33
Milewat napisał
Czy osoba bezrobotna pozbawiona prawa do zasiłku ma prawo starać się o dofinansowanie z UP? Czy jest osoba w UP, która pomoże w składaniu wniosku i mniej więcej podpowie jak to ma wyglądać? Jestem zielony w temacie własnej działalności. Przymierzam się z kolega do jej otworzenia /firma remontowa/. Obaj mamy doświadczenie i wykształcenie w tym kierunku.


wszystkie zarejestrowane osoby mogą się starać o dotację. W Urzędzie na pewno jest osoba, która powinna pomóc - rozwiać wątpliwości, wyjaśnić. Natomiast nie sądzę, aby pomogła wypełnić dokumentację.

Jeśli potrzebna będzie pomoc, proszę o kontakt.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź