• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Aromamarketing co sadzicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zenobia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 19:41
Mam niewielki sklep z kosmetykami i ciuchami. Ostatnio czytałam trochę o reklamowaniu własnych produktów i zachęcania klientów do zakupów w naszym sklepie. W pewnym momencie trafiłam na zagadnienie Aromamarketing i tak średnio wiem o co w tym chodzi niby tam było wytłumaczone ale nie wiem jak dokładnie sie do tego zabrać i czy to przyniosi jakieś skutki?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 15:32
Odnośnie sklepu z kosmetykami może okazać się to bardzo dobry pomysł. Aromamarketing to inaczej marketing zapachowy. Marketingowcy wskazują, że zapach jest przez odbiorców odbierany pozaracjonalnie, działa więc pozytywnie na emocje, kształtuje samopoczucie i dostarcza odpowiednich bodźców. Wiele perfumerii i drogerii korzysta z tego sposobu przyciągnieca klienta.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 0:23
Wiesz tego typu marketing może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jak klientki będa wchodziły do Twojego sklepu i poczują przyjemny zapach to raz że będą chciały tam zostać a dwa pewnie skłoni je to do jakiegoś zakupy a Ty na tym zarobisz, tylko pomyśl jakich zapachów użyć żeby zachecić klientki.
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 11:38
fajna sprawa i kojarzy mi sie ze w ccc w kazdym sklepie tak samo pachnie a raczeh jak dla mnie smierdzi wiec pewnie maja jakiegos cienkiego marketingowca :P to tak samo jak z muzyka kazdy sklep ma swoja okreslona muzyke ;)
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2014 11:57
Pewnie, ze to dobre rozwiazanie. Ludzie kojarzą miejsca z zapachem czy muzyką. Wejdz np do Sephort, alb nawet przejdz obok. Od razu chce sie wejsc i cos kupic.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:37
a z sefora to akurat racja :) w hm np ciagle taka sama muza i aż mnie odrzuca od tego sklepu, zrobiło sie to takie poletko dla gimbazy :)
Cytuj
be free like a child
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:22
Pierwsze słyszę takie pojęcie. Wygooglowalem i ciocia Wikipedia nastawiła mnie o dziwo pozytywnie - nie ma to jak odłużyć klientów takim choćby afrodyzjakiem, żeby kupowali. Brzmi trochę chytrze, nie powiem, podoba mi się. TYlko czy działa? Ja zapachów nie lubię. Żona maluje paznokcie to wychodzę z pokoju, a broń Boże, żeby mi w samochodzie dyndała zapachowa choinka. Kobiety chyba zapachy lubią, a że to sklep taki... kobiecy... to kto wie. Tylko teraz - są gusta i guściki, nie zawsze trafi się z zapachem.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:04
Powiem szczerze, że z punktu widzenia klienta na mnie coś takiego działa. Jeżeli masz sklep z kosmetykami to możesz jak najbardziej czegoś takiego spróbować. Tylko zapachy muszą być nienachalne i zachęcające.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:10
justa napisał
Powiem szczerze, że z punktu widzenia klienta na mnie coś takiego działa. Jeżeli masz sklep z kosmetykami to możesz jak najbardziej czegoś takiego spróbować. Tylko zapachy muszą być nienachalne i zachęcające.


dla jednego taki zapach będzie nachalny a dla drugiego niekoniecznie - jak już pisałem. oczywiście zależy też czy sklep jest adresowany wyłącznie do kobiet czy też do mężczyzn. po przemyśleniu jak już brałbym się za coś tego typu zdecydowałbym się na przykład na zróżnicowanie - wiosną kwiatowe zapachy, na dzień ojca czy mężczyzny - męskie, na Boże Narodzenie o zapachu pierniczków... ;D bo jednak jak się wdycha ciągle ten sam zapach to później albo denerwuje albo wcale się go nie czuje
Cytuj
RedRoses1990

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 22:46
Może to i jest jakiś sposób zachęty dla klientów, kiedy klient wchodzi ma od razu próbkę tego co oferuje sklep, ale z reklamą to za wiele wspólnego nie ma, chyba, że zapachy będą roznosić się po całym mieście ;) ale w sumie.. jakby tak rozdawać próbki na ulicy, albo chociaż takie zapachowe paseczki dodawać do ulotki... :D
Cytuj
Odpowiedź