• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Aromamarketing co sadzicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 7:30
Moim zdaniem marketing zapachowy to coś niesamowitego:) Nigdy nie przypuszczałam, że zapachy mają tak duży wpływ na ludzi;) Sama mam may sklep i zastanawiam się nad skorzystaniem z mocy zapachów. z Tego co wiem duże doświadczenie w marketingu zapachowym ma aroma crop
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.1.2015 22:28
w moim sklepiku z odzieżą dla dzieci mam przepiękny zapach baby powder, i niedrogie urządzenie. Polecam wiec www.aroma-marketing.eu
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2015 8:02
Wczoraj byłam w Twierdzy w Zamościu ( centrum handlowe ) i od strony sklepu z żywnością tak ładnie pachniało mięsem ( wędlinami - zapach jak domowe), że naprawdę skłaniało do odwiedzin. Dział mięsny był na samym końcu.
Możecie się śmiać ale sama zastanawiam się czy był to właśnie aromamarketing. Myślicie?
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2015 10:47
Limana napisał
Wczoraj byłam w Twierdzy w Zamościu ( centrum handlowe ) i od strony sklepu z żywnością tak ładnie pachniało mięsem ( wędlinami - zapach jak domowe), że naprawdę skłaniało do odwiedzin. Dział mięsny był na samym końcu.
Możecie się śmiać ale sama zastanawiam się czy był to właśnie aromamarketing. Myślicie?
Jasne, ze tak. W supermarketach to standard. Sczególnie jsli chodzi o pieczywo.
Cytuj
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.2.2015 9:38
Sam nie zastanawiałem się nad tym ale rzeczywiście może być to dobry pomysł. Ale ludzie mają pomysły na biznes :D
Ciekawi mnie jaki jest to koszt..
Załóżmy,że mam niewielki sklep kosmetyczny i chciałbym zainwestować w aromamarketing. Ile miesięcznie musiałbym przeznaczyć na to aby zachęcać innych do odwiedzin?
Cytuj
Krzysztof Stark

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 15:49
Masz na myśli aromamarketing? Myślę, że ładny, przyjemny zapach może znacznie poprawić wizerunek firmy i przykuć uwagę klientów. Jeśli chciałabyś zastosować to także u siebie polecam zajrzeć tutaj http://aromadesign.com.pl . Ekspert aromamarketingu dobierze dla Ciebie odpowiedni zapach, oczywiście tworzony na bazie naturalnych olejków.
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 10:29
Ale jaki jest to koszt?
Wszyscy tutaj piszemy jedynie o tym,że jest to skuteczne i moze i jest ale przecież najważniejsze są w firmie koszta. Oczywiście,że ważna jest skuteczna reklama jednak przede wszystkim liczy się to ile będzie nas kosztować.
Sam swego czasu zastanawiałem się nad aromamarketingiem ale chyba nie we wszystkich firmach można go zastosować. Bo jaki niby aromamarketing może być w firmie ubezpieczeniowej? Albo informatycznej ? ;)
Cytuj
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 10:57
A nie wystarczy jakiś lepszy odświeżacz powietrza? Albo olejki eteryczne? W jaki sposób ten zapach jest rozpylany w marketach? Przez wentylację?
Myślę, że w małej firmie czy sklepie można skorzystać z tradycyjnych metod. Z pewnością nie wyjdzie to drogo. Ważne tylko, żeby zapach nie był bardzo chemiczny, bo może odstraszać. A nawet w firmie ubezpieczeniowej chyba warto dbać o przyjemny zapach. Myślę, że dobrze spisałby się na przykład aromat kawy, bo jest to jeden z najbardziej lubianych zapachów, podobno nawet wśród osób, które kawy nie piją. Pewnie dobrze sprawdziłby się także jakiś lekko kwiatowy albo cytrusowy, choć tu należy uważać, bo może się kojarzyć z toaletą.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 11:43
Bardzo dobry pomysł. Tylko jak już parę osób powyżej napisało zapach musi być mocno neutralny i ledwo wyczuwalny (najlepiej na poziomie podświadomości. Dla mnie zapach to bardzo dobry środek reklamy grunt by nie atakować ludzi przesadną intensywnością.
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 8:46
nastor napisał
A nie wystarczy jakiś lepszy odświeżacz powietrza? Albo olejki eteryczne? W jaki sposób ten zapach jest rozpylany w marketach? Przez wentylację?
Myślę, że w małej firmie czy sklepie można skorzystać z tradycyjnych metod. Z pewnością nie wyjdzie to drogo. Ważne tylko, żeby zapach nie był bardzo chemiczny, bo może odstraszać. A nawet w firmie ubezpieczeniowej chyba warto dbać o przyjemny zapach. Myślę, że dobrze spisałby się na przykład aromat kawy, bo jest to jeden z najbardziej lubianych zapachów, podobno nawet wśród osób, które kawy nie piją. Pewnie dobrze sprawdziłby się także jakiś lekko kwiatowy albo cytrusowy, choć tu należy uważać, bo może się kojarzyć z toaletą.


Właśnie niekoniecznie. To o czym tutaj piszesz to nie jest aromamarketing ale po prostu ładny zapach w firmie. Aromamarketing to coś zgoła innego.
Nie masz zapachu świeżo upieczonego chleba albo ciasteczek. Aromatycznych wędlin czy sera. To wlaśnie przyciąga klientów do sklepu. Takie zapachy można kupić wyłącznie w firmach zajmujących się aromamarketingiem.
Cytuj
Odpowiedź