• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Rękodzieło a umowa o dzieło.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
helen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 12:08
Witam .Czy mozna sprzedawać legalnie rękodzieło na tej zasadzie bez otwierania działalności? Chciałabym sprzedawać swoje wyroby i mieć jasną sytuacje prawną ,zeby w razie czego nie mieć kłopotow z US. Kiedyś sprzedawałam okazjonalnie ,ale z tego co wiem to nawet na allegro moge się przyczepić .Może ktoś jest w temacie i coś mi doradzi? A jezelibym założyła działalność to musze co miesiąc płacić składkę zdrowotna i zus?
Cytuj
mariusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 17:06
Moja żona w ten sposób sobie dorabia .Ma zlecenia na wykonanie określonej liczby serwetek albo szalików czy sweterkow.Dostaje potem pit 11 i składa rozliczenia do urzedu skarbowego.W sprawie ZUSu powiem tylko tyle ,ze jak się ma rente albo emeryturę to przy działalności własnej płaci się tylko skladkę zdrowotną .
Cytuj
Fann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2016 16:30
Witam .Nie wiem czy pomoge .Ja sobie dorabiam w ten sposób - mam działlnośc ,place tylko skladke zdrowotna bo mam rentę rodzinną .Łączę przyjemne z pozytecznym ,bo lubie to co robię i przy okazju zarabiam .Znalazłam sobie moj rynek zbytu - zaopatruję wyłącznie jedną kwiaciarnię w moim mieście .
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

dzisiaj, 20:23
Osoby, które prowadzą działalność a mają rentę rodzinną, są zwolnione z płacenia składek ubezpieczeniowych emerytalno - rentowych z działalności gosp. Chcąc sprzedawać legalnie rękodzieło, można:
1. Znaleźć odbiorcę i podpisać z nim umowę zlecenia, bądź
umowę o dzieło.
2. Założyć działalność i o ile nie była wcześniej
prowadzona, płacić mały ZUS.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz dzisiaj, 20:24
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 11:04
Stanisław Bińkiewicz napisał
Osoby, które prowadzą działalność a mają rentę rodzinną, są zwolnione z płacenia składek ubezpieczeniowych emerytalno - rentowych z działalności gosp. Chcąc sprzedawać legalnie rękodzieło, można:
1. Znaleźć odbiorcę i podpisać z nim umowę zlecenia, bądź
umowę o dzieło.
2. Założyć działalność i o ile nie była wcześniej
prowadzona, płacić mały ZUS.
A to nie jest czasami tak ze się wcale nie płaci zusu? Tylko skladkę zdrowotną ? Byłam przekonana ,ze jak ma się jakiekolwiek świadczenie rentowo - emerytalne to się żadnego zusu nie odprowadza.A tutaj proszę ... Czyżbym była w błędzie?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 11:27
kotelka napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
Osoby, które prowadzą działalność a mają rentę rodzinną, są zwolnione z płacenia składek ubezpieczeniowych emerytalno - rentowych z działalności gosp. Chcąc sprzedawać legalnie rękodzieło, można:
1. Znaleźć odbiorcę i podpisać z nim umowę zlecenia, bądź
umowę o dzieło.
2. Założyć działalność i o ile nie była wcześniej
prowadzona, płacić mały ZUS.
A to nie jest czasami tak ze się wcale nie płaci zusu? Tylko skladkę zdrowotną ? Byłam przekonana ,ze jak ma się jakiekolwiek świadczenie rentowo - emerytalne to się żadnego zusu nie odprowadza.A tutaj proszę ... Czyżbym była w błędzie?


We wpisie wyraźnie napisałem, że osoby, które prowadzą działalność a mają rentę rodzinną, są zwolnione z płacenia składek ubezpieczeniowych emerytalno - rentowych z działalności gosp. Natomiast nie są zwolnione ze składek na ubezpieczenie zdrowotne.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2016 11:27
Czy ktoś wie dokładnie o co chodzi z rozliczaniem się okazjonalnym dla twórców? Konkretnie chodzi o tych, którzy tylko od czasu czasu sprzedają swoje działa. Ponoć nie można już rozliczać się w PIT 37. Czy to prawda i czy wiecie coś bardziej konkretnego?
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 11:19
Witam.
Niedługo, za miesiąc otwieram działalność. Będę sprzedawała rękodzieło, różnego typu. Będę sprzedawała przez stronę internetową. Wybrałam KPiR. Działalność jest jednoosobowa. Mam zakupić kasę fiskalną czy wystawiać rachunki za sprzedane przedmioty? Jak to ma wyglądać?
Cytuj
Waldemar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2016 20:25
Ja tak zaczynałem kiedyś. Ni trzeba mi było kasy fiskalnej. Miałem tylko druczki. Ale może wszystko teraz się zmieniło?
Cytuj
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 10:21
No właśnie jak to jest z tą kasą fiskalną? Kiedyś zwolniony był każdy, jeżeli obroty nie przekraczały 20000 zł. w skali roku. Czy to jest dalej aktualne? Czy dalej kasy fiskalnej nie trzeba mieć w wypadku dostawy rękodzieła drogą wysyłkową?
Cytuj
Odpowiedź