• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Chcę otworzyć kwiaciarnię - co jest mi potrzebne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nowak-marian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 16:11
Witam .Wiem ,że moge poszukać w necie ,ale może jest ktoś w temacie i poda zwięzłe i konkretne wskazówki.Moja żona chce otworzyć kwiaciarnię .Ma rentę rodzinna po pierwszym męzu .Mamy pomieszczenie gospodarcze przy domu ,któro mogłoby być przeznaczone na ten cel? Od czego zacząć ? Co jest jej potrzebne? Nie mamy o tym zielonego pojęcia.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 16:55
nowak-marian napisał
Witam .Wiem ,że moge poszukać w necie ,ale może jest ktoś w temacie i poda zwięzłe i konkretne wskazówki.Moja żona chce otworzyć kwiaciarnię .Ma rentę rodzinna po pierwszym męzu .Mamy pomieszczenie gospodarcze przy domu ,któro mogłoby być przeznaczone na ten cel? Od czego zacząć ? Co jest jej potrzebne? Nie mamy o tym zielonego pojęcia.


Żeby założyć kwiaciarnię trzeba otworzyć działalność gospodarczą. Aby to zrobić, trzeba się Udać do Urzędu Miasta/Gminy i złożyć wniosek. Wtedy firma zostanie wpisana do rejestru DG. Na podstawie wpisu Urząd Statystyczny nada REGON. Trzeba również działalność zgłosić do ZUS.
Na początek trzeba wybrać formę opodatkowania, a więc ryczałt albo książka przychodów i rozchodów, zlecić ich prowadzenie do biura księgowego, bądź samemu prowadzić.
To są takie czynności czysto techniczne. Dla mnie bardziej ważne są te, związane z osobistym zainteresowaniem, odpowiednim przygotowaniem do prowadzenia kwiaciarni.
Aby przynosiła ona dochód, przed otwarciem powinien być sporządzony taki swój biznesplan, w którym trzeba byłoby dokonać analizy konkurencji, przeliczyć opłacalność przedsięwzięcia. I wreszcie kwestia finansowa, czy nas na to stac, tzn, czy mamy pieniądze na adaptację pomieszczenia, reklamę, pierwsze zatowarowanie. Jeśli to uczciwie ocenimy, sami będziemy wiedzieć czy zaczynać biznes czy nie.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
martunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 13:10
Ja mam tak założoną kwiaciarnię na parterze swojego domu .Wychodzę na plus ,bo oprócz kwiatów mam jeszcze drobne prezenty .Przymierzam się do sprzedaży w ramach prezentów alkoholów ,kawy i słodyczy .Doradca wszystko wam przystępnie i dokładnie napisal .Ja ze swojej strony radzę bardzo dobrze rozpatrzeć najbliższy rynek i wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów.Dobrze by było ,gdybyście mieli coś takiego w tej kwiaciarni czego nie maja inne.Może jakiś dobry kurs florystyczny przydałby się żonie?
Cytuj
Odpowiedź