• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Urlop okolicznościowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Lolek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 20:43
Witam,
od jakiegoś czasu prowadzę firmę. Nie dawno zacząłem też zatrudniać kilka osób. Zaczęła mnie teraz nurtować kwestia urlopu okolicznościowego. W jakich przypadkach można sie na taki urlop godzić albo go sobie wziąć i na jak długo taki urlop sie daje? Płaci sie wtedy normalnie tak jak by dana osoba chodziła do pracy czy nie?
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 14:24
Z tego co się tak troche orientuje to taki urlop okolicznościowy nalezy się chyba jak nagle umrze ktoś w rodzinie lub jak urodzi się dziecko i to jest raczej urlop płatny ale ile dni może trwać to nie mam zielonego pojęcia przy pogrzebie chyba 3 dni a przy narodzinach nie wiem niestety.
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:16
Kolega wyżej ma racje, chyba że sa jakieś dodatkowe sytuacje w których można starać się o urlop okolicznościowy ale ja jeszcze nie miałem okazji z nich korzystać. Moze wypowie sie jakiś ekspert i Ci podpowie co i jak, wtedy będziesz bardziej pewny.
Cytuj
Greg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 18:22
Urlop okolicznościowy jest musowy o czym często pracodawcy nie pamiętają. Przysługuje on pracownikowi gdy wydarzy się coś w rodzinie np ślub, pogrzeb, narodziny dziecka itd. Taki urlop można też wziąć gdy idzie się oddać krew. Z tego co wiem pracownik może też dostać urlop okolicznościowy gdy zwalnia się z pracy i szuka nowego zatrudnienia. Za taki urlop przysługuje pełne wynagrodzenie.
Cytuj
Koniczynka23

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 0:38
można dostać urlop przy tym jak sie zwalniasz z pracy? I jeszcze Ci za to zapłacą? Powiem wam ze ja pierwszy raz o czymś takim słyszę. Pewnie mało osób o tym wie a pracodawcy jeśli wiedza to też o tym nie mówią żeby nie wydawać pieniędzy na pracowników którzy już u nich nie pracują.
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 11:37
tak na ślub masz chyba 3 albo 7 dni nie wiem ale wiadomo ze kazdy sobie dobiera jeszcze swoj urlop do tego zeby odpoczac po imprezie ja w sumie mialam 14 dni wolnego kilka dni przed ślubem i tydzień po ślubie żeby sie ogarnąć i odpocząć :)
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:34
dwa dni jest na slub i moga młodzi wziąć i rodzice - to urlop platny, po urodzeniu dziecka jest np dla taty 2 tygodnie też płatne a na pogrzeb nie wiem czy dzien czy dwa było jakoś tak :)
Cytuj
be free like a child
mireK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 14:54
A moj znajomy na pogrzeb dziadka dostał 3 dni ale w ogóle nie płatne a później i tak musiał odrabiac te 3 dni wolnego w dni w ktore powinien mieć wolne musiał iść do pracy i tak robił 7 dni w tygodniu przez 3 tygodnie. Chore ale co zakłada pracy to inne warunki.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:12
Urlop okolicznościowy przyznać musisz. Dawany jest on na wniosek pracownika i musi być zaakceptowany przez pracodawcę - bodajże każdemu przysługują takie trzy dni w roku. I niezależnie czy są to narodziny syna, wezwanie do sądu, śmierć bliskiej osoby czy inne okoliczności. W określonych przypadkach pracodawca zobowiązany jest udzielić takiego urlopu.
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:51
Brałem, jak urodziło mi się dziecko. Z otrzymaniem problemu nie było bo tam w kodeksie pracy jest określone że ja mam takie prawo, a pracodawca musi to zaakceptować. A ogólnie to jest to urlop na wniosek i tych dni jest tam malo. Wiadomo, nadużycia mogą się zdarzyć, ale myślę, że ludzie raczej dbają o to, by tych wolnych dni na wszelki wypadek im nie brakło, bo zdarzyć się może wszystko.
Cytuj
Odpowiedź